Doma se tak peče, vaří, suší, nakládá nebo houby putují do mrazáku.

Místa nálezu si pečlivě chrání
„V lesích kolem Krňovic jsem našel hřib dubový, který měřil čtyřicet centimetrů na výšku. Takový úlovek jsem ještě za třicet let neměl," říká Zdeněk Panenka z Třebechovic pod Orebem.

„Přinesl jsem domů pět plných košů hub, celou neděli jsem je čistil. Některé naložíme, další sušíme a některé jdou do mrazáku. Dáváme je pak v zimě do polévek i omáček," chlubí se Aleš Ježek z Hradecka.-
Málokterý houbař vám ale prozradí přesné místo, kde má svůj vysněný ráj. „Kdepak, to by tam hned bylo plno lidí," shodují se.

Jak tvrdí Tereza Tejklová z mykologické poradny při Muzeu východních Čech, je hlavní sezona znát také v jejich pondělní poradně. „Jen v Hradci k nám míří kolem patnácti dvaceti houbařů, aby se ujistili, že v lese případně nenašli jedovatou houbu. Je to jistější," říká Tereza Tejklová.

Pozor! Roste také mochomůrka zelená
Vedle klasických podzimních hub, jako jsou například hřiby hnědé či klouzci, se podle ní trochu atypicky pro toto období objevují mochomůrky zelené nebo závojenky olovové. Obě jsou prudce jedovaté. Například závojenka se dá snadno zaměnit za mladé plodnice jedlého hřibu dubového. Proto také Muzeum východních Čech chystá od čtvrtka 3. do neděle 6. října výstavu hub, kde se můžete dozvědět vždy od 9 do 17 hodin, na co si dát při sběru hub pozor.