Na víkendové mistrovství republiky přijelo do Dvora Králové 15 družstev mužů i žen dobrovolných sborů z Čech, Německa, Slovinska, Polska a Slovenska a tým profesionálních hasičů Královéhradeckého kraje.

„U zasahujících hasičů je kladen velký důraz na jejich fyzickou připravenost, ať jde o profesionální či dobrovolné. Svou kondici a úroveň výcviku proto zvyšují například požárním sportem nebo právě klasickými disciplínami CTIF," vysvětlila Martina Žahourková z HZS Královéhradeckého kraje.

Družstva změřila síly v požárním útoku (nasucho) a ve štafetovém běhu s překážkami. Hasičské týmy při tom byly rozdělené do několika kategorií:

• dobrovolní hasiči muži a ženy v třídě A (bez započtení věkových bodů)
• třída B (se započtením věkových bodů – všichni členové družstva museli mít věk minimálně 30 let)
• profesionální hasiči

„Nesmí se udělat žádná chyba, to je důležité. Sebemenší nepozornost a nepatrná chybička hned znamená trestné body. Mezi áčkaři si nejlépe vedli muži z Chlumce nad Cidlinou, na druhém místě skončil Vlčnov 2 a na třetím Vlčnov 3. U žen SDH Velké Meziříčí a stříbrné skončily hasičky SDH Vlčnov," nahlédla do výsledkové listiny Martina Žahourková.

V kategorii B se zúčastnilo jedno družstvo žen z SDH Skalice, stejné to bylo u mužů – Vlčnov 3. Ze zahraničních družstev si nejlépe vedli dobrovolní hasiči ze Slovinska z PGD Hmeljčič, následovaní slovenskými kolegy z DHZ Mier Spišská Nová Ves a Polska z OSP Slawice.

Absolutními vítězi celého Mistrovství ČR v klasických disciplínách v CTIF v kategorii mužů se stalo družstvo profesionálních hasičů Královéhradeckého kraje, které sice ve své kategorii nemělo soupeře, ale bodovým ohodnocením předstihlo všechny ostatní družstva mužů ve třídě A i B. Absolutními vítězkami v kategorii žen se staly hasičky z SDH Velké Meziříčí.

Pořadateli VI. mistrovství České republiky bylo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje.