Když dokončil své plánované kolečko jižní Evropou, odlétal ze země galského kohouta v době, kdy teroristé ukončili život desítkám lidí.

V pátek. V deset hodin večer.

Právě v době, kdy na šesti francouzských místech s velkou koncentrací obyvatelstva začaly nemilosrdně vraždit kulky stoupenců tzv. „islámského státu". Linky pařížského metra zůstaly mimo provoz, samotnou Paříž začalo prošpikovávat na 1500 vojáků, prezident země Hollande vyhlásil teroristům otevřenou válku.

„Měli jsme z Francie odlétat ve 21.55, ale o půlhodiny se nám spoj zpozdil. Byli jsme odbavení a čekali jsme. Vůbec jsem ale netušil, že se něco takového děje. Ani nevím, jestli bylo zpoždění s útokem přímo spojené. Dozvěděl jsem se to až ve Wroclavi, kam mi letadlo přilétlo. Volal mi kamarád, jestli jsem v pořádku. Od něho jsem se teprve dozvěděl, že se ve Francii dějí tyhle věci," vyprávěl v sobotu dopoledne Pavel Kejzlar.

Ve Francii strávil před útokem celkově tři dny. Žádnou vzrušenou náladu logicky nezpozoroval.

„Ale domů jsem jel opravdu s mražením. Celá ta věc je hrozná, šílená. Představa, že se střílí do lidí, je opravdu strašná. Když mi to kolega volal, že vybuchla na stadionu s 80 tisíci lidmi bomba, teprve pak jsem si vlastně uvědomil, že jsem se na tenhle stadion chtěl jít podívat," uvědomil si své štěstí cestovatel z Batňovic.