V sálech Kina Svět a Hankova domu se během dvoudenního programu vystřídalo několik stovek lidí. Ti viděli to nejlepší z mezinárodního festivalu Mental Power Prag a také ozvěny z polského Festivalu Trailerů. Reprezentativní díla z posledních dvou let představila v několikahodinovém programu Fakulta mediální komunikace Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Hlavním účelem je přitáhnout k oboru osoby, které by jinak neměly možnost se na filmové tvorbě podílet. Festival má podtitul Příběhy obyčejného štěstí a zejména orientace v životních hodnotách je leitmotivem celé akce," říká Oldřich Tamáš, vedoucí realizačního týmu.
Jako nejlepší snímek mezi dokumenty ohodnotila mezinárodní porota, v níž byli duchovní, odborníci na etiku, herci a filmoví odborníci, Cestu domů od režisérky Terezy Štěpánkové. Ta tím získala kontrakt za 50 tisíc korun na natočení propagačního snímku pro město Čelákovice.

„Cenu diváků suverénně získal hudební klip skupiny Buty Není práce. Nejlepším snímkem v kategorii Film je Voňavá pochoutka. Jeho autorům je odměnou kontrakt v hodnotě 100 tisíc na natočení snímku pro vylosovanou neziskovou organizaci," dodává Oldřich Tamáš.

Třicet tisíc za vítězství v kategorii Reklama obdržela Veronika Mikalová, autorka snímku Malá víla. Kategorii Propagační snímek měst a obcí vyhrál film Stvoření Ostravy, mezi animovanými snímky autorů do 15 let byla nejlepší Letní noc a autoři tak získali 10 tisíc korun.
Kategorie Příroda s cenou od Zoo Dvůr Králové patří dokumentu Súdán.

Festival Dobromysl, příběhy obyčejného štěstí vstoupí do druhého ročníku znovu první říjnový víkend příštího roku.