Do krajského zastupitelstva se za ČSSD těsně nedostala například poslankyně Hana Orgoníková ani její dcera Lucie. Přeskákal je Miroslav Antl, bývalý populární prokurátor a nynější senátor. Kandidoval až na 13. místě, o 1300 hlasů však předčil i lídra kandidátky Lubomíra France.

Miroslav Antl.

Miroslav Antl

„Takový úspěch jsem nečekal a je to příjemné překvapení. Pokud však budu mít možnost podílet se jako člen na krajské vládě, odmítnu to. Předsedám ústavněprávnímu výboru v Senátu a dvě vytížené funkce se nedají zvládnout. Rád budu jen řadovým krajským zastupitelem," řekl Miroslav Antl.

Na kandidátce sociálních demokratů z nevolitelného 15. místa vyšplhal do krajského zastupitelstva také náchodský starosta Jan Birke.

Jan Birke.

Jan Birke

Podobně úspěšný byl starosta Lázní Bělohradu Pavel Šubr. Mezi pětici zastupitelů za TOP 09 a Starosty vystoupal z 18. místa.

Pavel Šubr.

Pavel Šubr

„Vůbec jsem to nečekal, byl jsem v Krkonoších a dozvěděl jsem se to až večer," uvedl Šubr. I on odmítl úvahy o nějakém vyšším postu.

Méně možná překvapil úspěch populárního baviče, kuchaře a hradeckého městského zastupitele Ivana Vodochodského, jenž v barvách Koalice pro Královéhradecký kraj vystoupal díky preferenčním kroužkům do zastupitelstva z nevolitelného 20. místa. 

On-line rozhovor s kuchařem Ivanem Vodochodským ve čtvrtek 29. dubna 2010.

Ivan Vodochodský

„Byl jsem spíše jako vycpávka pro zatraktivnění kandidátky," uvedl. Jak podotkl, v případné krajské vládě by se nebránil postu radního pro kulturu či cestovní ruch.

V lidovecké koalici výrazně uspěli také primátor Hradce Zdeněk Fink či jeho náměstkyně Anna Maclová. Nečekaně získal mandát  také František Kinský, potomek šlechtického rodu z Kostelce nad Orlicí.

František Kinský

František Kinský