Tamní dixieland na počest slavné rodačky složil speciální píseň, kterou na náměstí zahraje. Program na pódiu začne v 16 hodin.

Kromě Evy Samkové, pro niž pořadatelé chystají překvapení, se zítřejší slavnosti zúčastní i další olympionici s kořeny v tomto podkrkonošském městě. V Soči startovali rychlobruslařka Karolína Erbanová, běžkyně na lyžích Karolína Grohová a biatlonista Michal Krčmář. „Vedle nich se na pódium postaví také Blanka Paulů, členka stříbrné ženské štafety z olympijských her v Sarajevu v roce 1984," uvedl dramaturg a moderátor akce Petr Ticháček.

Během slavnostního přivítání bude Eva Samková odpovídat na dotazy z publika a čeká ji rovněž autogramiáda. Pak se přesune do vrchlabského zámku, kde se uskuteční tisková konference.

Sympatická sportovkyně, jejíž krk zdobí olympijské zlato, má hodně nabitý program. „Je stále v Praze, ze Soči přiletěla včera a ještě jsme ji doma přivítat prostě nemohli," řekl včera Krkonošskému deníku táta olympioničky Roman Samek.

„Telefonovala, že až do středečního odpoledne má ještě v hlavním městě důležitý program a do Vrchlabí dorazí tedy zřejmě těsně před slavnostním vítáním na náměstí. Na soukromé oslavy v rodinném kruhu moc času nebude. Nevíme, kdy to na náměstí skončí. A ve čtvrtek ráno Eva opět odjíždí zpátky do Prahy," dodal Roman Samek.