V pátek odpoledne nemocnice evidovala zhruba 170 pacientů s onemocněním covid-19. Přesně před týdnem leželo ve FNHK pacientů s koronavirem asi 210.

Změnu způsobil výrazný úbytek pacientů na standardních lůžkách. Počet pacientů ve vážném stavu, jejichž stav vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče, se i nadále pohybuje kolem šesti desítek.

„Počet pacientů s onemocněním covid-19 začal stoupat po loňských vánočních svátcích a po celý leden, únor a polovinu března se pohyboval mezi 200 až 230 hospitalizovanými pacienty. V některých okamžicích byla kapacita nemocnice vyčerpána a museli jsme zajistit převoz pacientů do jiných krajů. Doufáme, že trend poklesu počtu pacientů vydrží i v dalších týdnech a promítne se také do počtu pacientů vyžadujících intenzivní péči,“ řekl k aktuální situaci ředitel FNHK Vladimír Palička.

Nemocnice nadále apeluje na veřejnost, aby dodržovala veškerá nařízení, která pomáhají snížit riziko přenosu onemocnění covid-19. Z důvodu snížení rizika nákazy jsou i nadále zakázány návštěvy pacientů FNHK.

Postupné obnovování neakutních zákroků bude moci nemocnice spustit až výrazně klesne dosud vysoká zátěž jednotek intenzivní péče a pozitivní stanovisko vydá Ministerstvo zdravotnictví České republiky.