Sedmnáct dnů plných zábavy, sportování a kulturních akcí je za námi.

Pardubický olympijský park včera večer definitivně skončil, stejně jako letní olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro.

Závěrečný nedělní den byl možná vzhledem k počasí trochu uplakaný, ale celkový dojem z pardubického Rioparku rozhodně mnohonásobně předčil veškerá očekávání pořadatelů.

37O TISÍC NÁVŠTĚVNÍKŮ

„Když jsme tento projekt připravovali, shodli jsme se na tom, že bude mít smysl, pokud do něj dorazí sto tisíc návštěvníků. Poslední odhady hovoří o 370 tisících, což je neuvěřitelné číslo," konstatoval manažer pardubického olympijského parku Pavel Stara.
„Velmi nás těší, že ze všech stran slýcháme především pozitivní reakce, že Pardubice nikdy takhle nežily a nedržely při sobě. Bylo by fajn, kdyby si podobný duch jako v olympijském parku udržely i nadále," poznamenal Pavel Stara.

TREFA DO ČERNÉHO

„Šlo nám hlavně o to, aby se v olympijském parku cítili dobře návštěvníci. To se podařilo hlavně díky tomu, že tento záměr pochopili de facto všichni, kdo na tomto projektu spolupracovali – sportovní kluby, kulturní instituce, dobrovolníci, partneři a mnoho dalších," řekl manažer pardubického olympijského parku.

„Ukázalo se, že to byla trefa do černého. Nyní je třeba s myšlenkou olympijského parku dál pracovat a připravit projekty, které by z něj vycházely," dodal.