Uskuteční se ve dnech 18. a 19. listopadu vždy od 17 hodin v David wellness hotelu. Oba tyto dny začnou besedou se zajímavými hosty a následovat bude pásmo neméně zajímavých filmů s outdoorovou tématikou. V pátek 18. listopadu bude o misích v Afghánistánu povídat podplukovník Radek Pohnán, který pracoval jako hlavní lékař a velitel českého chirurgického týmu v polní nemocnici v Kábulu.

Posluchači se dozvědí, jaké to je vykonávat takovouto práci v podmínkách, které si u nás neumíme představit, i například to, jak náročná to pro něj byla profesní a životní zkouška. Poutavým příběhem je protagonista zavede do prostředí polní nemocnice, ale prozradí i něco z běžného života tamních lidí, kteří mají v naší zemi nálepku nebezpečných islámských radikálů.

V sobotu 19. listopadu na besedu dorazí Viktor Kořízek, který patří mezi nejlepší lavinové specialisty ČR. Krom toho je psovod lavinových psů a pořádá kurzy o lavinách či skialpinismu. Jeho profesí je horský vůdce, kdy v zimě vyráží se svými klienty na skialpové túry a v létě s nimi absolvuje klasické výstupy na čtyřtisícové vrcholy Evropy, jakými je například Mont Blanc či Matterhorn. Ale pořádá expedice i do vzdálenějších míst zeměkoule, třeba do Jižní Ameriky.

Zdroj: Youtube