Devět zvířat zamířilo v úterý z místní zoo᠆logické zahrady do německého Serengeti Parku Hoden᠆hagen. Transport ale vezl také prázdnou bednu.

Odjeli i gepardi

Do vyhřívaných aut pracovníci zoologické zahrady postupně naložili dva samce gazely Thomsonovy, pár kudu velkých, samce přímorožce arabského, pár guerez angolských a dva mladé samce gepardů. „Jedná se o Laurela a Hardyho, které vloni křtila herečka Dana Morávková," prozradila Jana Myslivečková, tisková mluvčí zoo.

Zvířata, kromě gepardů, ošetřovatelé a veterináři uložili do transportních beden ve spánku. Na cestu transport vyrazil až když se všechna probrala. „Pouze gepardi dostali jen lehkou uspávací dávku a do beden přeběhli sami," doplnila Myslivečková. Pod dohledem krajského hygienika se podařilo všechny bedny naložit během dvou hodin.

Podle předpokladu dorazila kolona nákladních aut do cíle v úterý večer. Zájemci mohli sledovat informace z cesty na facebooku Zoo Dvůr Králové. Vzácný náklad trávil noc ve vyhřívaných vozech. „Protože se ocitnou v novém prostředí, je nutné, aby si ho zvířata prohlédla za bílého dne," vysvětlila Myslivečková.

Proč prázdná bedna

Netradičně jel do Německa také kamion s prázdnou bednou. Do Dvora Králové se ve čtvrtek vrátí plná. „Jsme zahrada zaměřená na Afriku. Chtěli bychom začít chovat nosorožce bílé," uvedl ředitel Přemysl Rabas.

VELKÝ TRANSPORT z královédvorské zoo zahrnoval mimo jiné přímorožce,  dva samce gazely Thomsonovy a také párek guaréz angolských.