Kraj tyto aktivity podpoří částkou 10 milionů korun, které vloží do dotačního fondu. Ukázkovým případem úspěšné dálkové cyklotrasy je například Labská stezka.

„Labskou stezku navštívilo v minulém roce přes 230 tisíc lidí. To je pro nás jasným znamením, že je o turistiku a cykloturistiku v kraji velký zájem a v činnostech podporujících další rozšiřování a budování cyklostezek tak budeme pokračovat," řekl na úvod náměstek hejtmana Otakar Ruml, který je odpovědný za oblast cestovního ruchu.

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje odsouhlasilo 10 milionů korun do dotačního fondu, který bude sloužit hlavně na podporu zpracování stavebních dokumentací a územních řízení. V ojedinělých případech už i k realizacím staveb. O dotaci mohou žádat obce, města, dobrovolné svazky obcí a další subjekty, které patřičně prokáží důvod své žádosti. Dotační program bude vyhlášen od 1. srpna do 11. září 2015.

„Máme v plánu dále rozšiřovat čtyři dálkové cyklotrasy, které již v kraji máme a také zvyšovat jejich bezpečnost. Zájem turistů o náš kraj má pak pozitivní ekonomický dopad i například v podobě vzniku nových stravovacích, občerstvovacích či ubytovacích zařízení v okolí cyklostezek," uzavřel náměstek Ruml.