„Naši muži se sypači vyjeli už ve čtyři ráno, vše, včetně chodníků zvládli. Ale nastala zajímavá situace. Ledovou krustou, která se v noci vytvořila, sůl propadla, a tak chvíli trvalo, než to auta rozjezdila a lidé rozšlapali. Pak teprve začala sůl působit," upozornil na zajímavost ředitel Technických služeb v Trutnově Lumír Labík. V trutnovském regionu, který je na zimní počasí zvyklý, se řidiči podle sdělení policejní mluvčí Šárky Pižlové vypořádali s ranní ledovkou bez závažnějších karambolů. Ředitel dopravní společnosti OSNADO Milan Kovář k situaci podotkl: „Nic závažného jsem kvůli ledovce nezaznamenal. Autobusy jezdily. Přirovnal bych to k situaci jako za nějaké horské sněhové vánice, která byla během zimy dřív na denním pořádku," řekl Deníku.

Přesto některé autobusy v Královéhradeckém kraji zpoždění nabraly a některé nejely vůbec. „V tomto směru byla situace nejhorší v okolí Choustníkova Hradiště nebo v horských partiích Krkonoš," informoval Michal Friček z Královéhradeckého kraje. I v horském regionu museli kvůli ledovce ráno silničáři zavřít dvě silnice třetích tříd. Neprůjezdná byla komunikace z Královce do Černé Vody a silnice ve Slemenu u Dolní Kalné. Složitě se jevila také situace v Libereckém kraji. Tam některá stoupání v horách včera ráno autobusy nezvládly.

Pozor si museli dávat také motoristé na silnicích III. tříd v horách, které se neošetřují chemicky. „Jak se odpluhovala sněhová vrstva, tak jsme se dostali na ledovatá místa. To hodně klouže," uvedl ráno pro ČTK krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil. Ráno se nedostaly linkové autobusy na Benecko nebo do několika menších obcí u Rokytnice nad Jizerou. „Řidiči tam s ohledem na bezpečnost cestujících ani nezajížděli," dodal Pavel Pospíšil.

Zmrzlé stromky

Ke slovu se však dostali i pohotoví lidé s fotoaparáty. Led obalil jako řízek větvičky stromů v přírodě, jak je vidět například na snímku Roberta Feješe z Mladých Buků.