Vzácný host

Výjimečnou návštěvu zachytili izraelští fotografové a teď  coby výstava, míří do východočeské metropole. Její vernisáž proběhne už příští týden v pondělí 13. července v 16 hodin v Galerii biskupské rezidence a zahájí ji vzácný host – izraelský velvyslanec Gary Koren.

„Pan velvyslanec k nám zavítá na pozvání biskupa Jana Vokála. Kromě zahájení výstavy ho čeká program i v Hradci Králové," upřesňuje tiskový mluvčí královéhradecké diecéze Lukáš Peška. Gary Korena tak například vyrazí na prohlídku katedrály sv. Ducha, zavítá také do prostor biskupské rezidence. Hned poté zahájí putovní expozici rozmístěnou na 24 panelech. „Tato výstavu už s velkým zájmem proběhla například v Praze, Liberci a dalších městech," vyjmenovává Lukáš Peška. V Hradci budou fotografie k vidění až do 28. srpna. Galerie je otevřena zdarma každý všední den.

Přísná pravidla

Mimořádná návštěva si žádá i mimořádná pravidla. „Bezpečnostní opatření budou samozřejmě na úplně jiné úrovni, než když se jedná o běžnou výstavu," naznačuje mluvčí.

Gary Koren nepřijede letos do Hradce Králové poprvé. Shodou náhod zde v červnu přivítal peleton nevidomých cyklistů, kteří přes město projížděli. Dalšího významného hosta čeká biskupství v průběhu prázdnin, kdy jej navštíví rakouský velvyslanec.