Aukce se koná zhruba za dva týdny, ve čtvrtek 25. června od 17.30 do 19.00 hodin v Žižkových sadech a to během Open Air programu XXI. mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Kamínky pro aukci si ale můžete prohlédnout už teď na webových stránkách charity.

„Jako každý rok se budou prodávat i kamínky dětí, žáků škol a dalších hodných lidí. Kamínky přichází z celého regionu a jsou moc hezké. Již od středy 24. června a celý čtvrtek 25. června se budou od 15 do 21 hodin prodávat za symbolických 20 korun," popisuje Petra Zíková z hradecké charity a dodává, že umělecky vyladěné kamínky poslaly například děti z Librantic, Kratonoh, Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína, Gymnázia Boženy Němcové, ze Základní školy Josefa Gočára, ze sdružení Daneta či děti ze 7. třídy „základky" v Hořicích.

Výtěžek z prodeje oblázků i z aukce bude využit tradičně na nákup pomůcek pro děti s postižením a letos nově i na hippoterapii pro děti. „Jedná se o podporu služby rodinám s dětmi s postižením do sedmi let. Poradkyně jezdí přímo do domácností po celém Královéhradeckém kraji a pracují s dětmi s postižením. Nejčastěji se jedná o děti s autismem, Downovým syndromem, od letošního dubna i o děti s vadami zraku. Poradkyně rané péče jsou velikou oporou i rodičům. Loni bylo v jejich péči 110 rodin," uzavírá Petra Zíková.