Valdice – Masopustní průvod vychází v sobotu 30. ledna v 15 hodin od mateřské školy. Vydá se ulicemi Školní, Jičínská, Jabloňová, Přátelství, náměstí Míru a dojde ke kulturnímu domu. Čeká vás živá hudba a zabijačkové pochoutky (ovar, prdelačka, prejt, …)

Holovousy – V sobotu 30. ledna se konají masopustní slavnosti v Holovousích. Průvod maškar bude zahájen ve 14:30 hodin od kostela sv. Bartoloměje v Chodovicích a povede přes parcely, náves, záhumení do hostince U Krejčů.

Jičín/Sedličky – Na samém závěru měsíce ledna se ve Valdštejnské lodžii odehraje velmi neobvyklé pojetí hodovního svátku. Na neděli 31. ledna se chystá Masopust v lodžii – fantaskní masopustní rej pro odvážné … Vypukne ve 14 hodin u Valdické brány slavnostním starostovským požehnáním Jana Malého.
Poté vyrazí masopustní průvod rozličných masek a bytostí s pochodovou kapelou ŠLAUCH BAND lipovou alejí do Valdštejnské lodžie. Po příchodu této družiny kolem 15 h. se otevřou brány barokní stavby, kde bude čekat hostina na tržišti bizarnosti. Akci doprovází hudební kuchyně Michaela Pospíšila & Literáků Jitčín.

Turnov – Dlaskův statek v Dolánkách se připravuje na masopust. Tento starý obyčej bude první letošní akcí v této zemědělské usedlosti. Koná se již v sobotu.„Masopustní obchůzka letos proběhne v podání folklórního souboru Horačky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky: Turky, kominíky, slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, ženušku, židy, medvěda a mnohé další. Chybět nebudou tradiční speciality domácí zabijačky, masopustní koblihy a samozřejmě i dobré moky pro zahřátí," popsala Marcela Beranová z Muzea Českého ráje, které je pořadatelem akce. Účastníci průvodu v maskách se sejdou ve 12 hodin u Dlaskova statku a vydají se na cestu společně s folklórním souborem Horačky z Podještědí. Trasa vede na Bukovinu, Dolánky, k Rakoušovu sroubku a dále přes Ábelův mlýn zase zpět na Dlaskův statek, kde si všichni zatančí s jeho hospodářem a hospodyní.