Akce jsou připravovány pro všechny věkové kategorie od malých dětí až po seniory a je snahou nezapomínat na žádnou věkovou skupinu. V lednu jsou tradičně zváni na hostování ochotníci z Bílska, kteří si pro diváky každým rokem připraví pohádku nebo frašku pro dospělé. V únoru se členové výboru vrátili k zapomenuté tradici a pravidelně obchází obec v maskách a nabízí předprodeje vstupenek na karneval, který je pořádán pro děti i dospělé.

V březnu se nezapomíná na svátek žen, kdy se koná posezení s kosmetičkou, kadeřnicí a překvapením s dárkem pro každou ženu a dívku. Dvakrát ročně se uskutečňuje vítání občánků pro nově narozené děti, kterých je v obci stále dostatek. Pro sportovce se připravuje soutěž „Tour de Milovice" na kolech, běžkách nebo turnaj v nohejbale. Senioři mají možnost se nejen každou středu scházet v místní knihovně, ale i zúčastnit se tajných výletů a posezení v restauraci s hudbou.

V letošním roce byl pro občany zorganizován výlet do Mikulova na Moravě s návštěvou památek a vinného sklípku s degustací moravských vín. Na Den dětí každý rok připravujeme Dětský den, pokaždé v jiném duchu, například pirátský, pohádkový, historický, olympijský apod.

Další akcí výboru je jarní a podzimní bazárek, který slouží pro výměnu nepotřebných věcí mezi občany a přispěním na charitu. Konec prázdnin oslavujeme soutěžním odpolednem s diskotékou a dalším programem. Podzim je v duchu „helloweenského" dlabání dýní s výstavkou v campu a tradičním lampiónovým průvodem.
Vánoční čas je přivítán rozsvícením vánočního stromku se zpíváním koled a teplým svařáčkem. Letošním rokem budeme pořádat díky dotaci z Královéhradeckého kraje na kulturní akce i dětský silvestr v kulturním domě, kde nebude chybět ani silvestrovský přípitek, ohňostroj a spousta soutěží, zábavy a legrace.

Od roku 1999 je vydáván ve spolupráci s obecním úřadem zpravodaj pro občany s názvem Milovický občasník, který přináší několikrát do roka informace nejen z dění obce, ale i blízkého okolí.

Jako pořadatelé VIII.sjezdu rodáků a přátel Milovic si vás dovolujeme tímto pozvat na dnešní akci a budeme se na vás těšit i na dalších akcích v naší obci. ⋌Petra Pokorová