Jičín je přítomen
Na jedenácti panelech zde bude vystaveno přes třicet projektů podávajících svědectví o pozitivních proměnách našich měst, obcí a krajiny. Jičín se pochlubí hned třemi stavbami, které zde v minulých letech vyrostly. Bude to koupaliště Kníže, zimní stadion a nově zrekonstruovaná židovská škola.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění a Národní kulturní památka Vyšehrad. Partnery ročníku 2014 jsou Hlavní město Praha a kraje Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Středočeský, Královéhradecký a Zlínský. Tato ojedinělá výstava přináší svědectví o proměnách polozbořených staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o poškozených lokalitách navrácených k přírodním principům, o zvelebených parcích, nádražích, náměstích a návsích.

Co se vám líbí? Hlasujte
„Výstava bude umístěna na arkádovém nádvoří u infocentra, a to v podobě jedenácti stojanů, na kterých budou vystaveny fotografie s popisem zrekonstruovaných i nově vybudovaných objektů v kraji Královéhradeckém, Libereckém, v Praze a na Vysočině. Můžete zde porovnat současný stav se stavem původním a vyhodnotit, která z proměn se podle vašeho názoru nejvíce povedla. Mezi vystavovanými objekty je i proměna jičínského koupaliště Kníže, zimního stadionu a bývalé židovské školy," zve na výstavu místostarosta města Vlastislav Matucha.

Návštěvníci mohou také hlasovat o nejlepší proměnu roku na stránkách www.cestamipromen.cz.
Tato výstava cestuje po městech naší republiky, aby pozdvihla snahu lidí o zkrášlování naší vlasti a byla inspirací pro další proměny.
Následně expozice poputuje do Prahy 10.   Lucie Plíšková