Vyhrávala jim k tomu vrchlabská swingová kapela Grooves, která svými melodiemi z předválečných a poválečných let umocňovala pohodu přítomných při prohlížení jednotlivých, většinou barevných exponátů.

Kapelu vystřídala ředitelka MKS Romana Martincová spolu s předsedou packého fotoklubu Miroslavem Suchánkem, kteří přivítali návštěvníky a svými slovy je navedli do velice pěkně uspořádané výstavy. Následně Josef Hendrych promluvil o fotografování a značném rozdílu techniky fotografování a zpracování snímků prováděných dřívějším analogickým způsobem a dnešním digitálem. Mimo jiné řekl, že dnešní fotografování je vlastně umění, které je značně ovlivňováno moderní technikou.

Historie novopackého fotoklubu spadá do třicátých let minulého století, kdy se fotografování rozšířilo a stávalo se ušlechtilým koníčkem lidí, kteří nejen fotografovali, ale měli potřebu si ukazovat své fotografické výtvory a vyměňovat si zkušenosti. Proto podobně i v Nové Pace, jako v jiných městech, byl v roce 1933 založen fotoklub, u jehož zrodu stáli Josef Dyk, Zdeněk Čejka, Josef Janata, František Podlipný a Josef Koudelka. Pro značný zájem dalších zájemců se klub následně rozšiřoval i o další nové členy. Od té doby členové fotoklubu nejen své fotografie prezentují na různých výstavách v různých časopisech, ale zúčastňují se i fotografických soutěží, kde získávají i různá ocenění. Kvalitu jejich snímků mohli posoudit návštěvníci vernisáže, ale zájemci mají možnost si je prohlédnout i po dobu výstavy, která potrvá do 5. února.

Na profesionální úrovni vystavované snímky Zdeňka Kudrnáče, Petra Šulce, Jiřího Albrechta, Vladimíra Herbrycha, Miroslava Suchánka, Pavla Hörsta, Mariana Jirásko, Milana Peška, Lukáše Hejtmana, Jana Maglena, Jiřího Tejchmana, Josefa Festy, Jiřího Vagenknechta, Jiřího Čejky, Františka Vopršala, Jiřího Kracíka a Zuzany Hlušičkové zachycují krajiny, budovy, postavy a další zajímavé náměty. Packého patriota velice potěší pěkný snímek packého pivovaru s odrazem do vody rybníka.

Výstava, kterou můžete zhlédnout ve všední den od 8 do 16 hodin a v sobotu a v neděli od 14 do 16 hodin, stojí určitě za vidění.   Míla Pour