Tento večer si nenechalo ujít přes sto třicet lidí. Přišli jak dospělí, tak i několik dětí. Václava Suchardová řekla: „Skupinu neznám, ale pan Horáček dal na facebook článek. Jinak sem chodím na akce pravidelně."

Zvykem této půdy bývá, že zde publikum především sedí. Pro tento večer se však rozhodlo, že bude lepší, aby lidé stáli. Všichni by totiž neměli šanci se usadit. Hlavním záměrem bylo ale to, aby vznikla především živější atmosféra.

Na začátek skupina zahrála první píseň a poté následoval úvodní projev. „Jste nejlepší publikum, co jsme kdy měli," řekl klišé Jan Unger, který je hlavním zpěvákem Zrní. Všichni se pobavili, protože věděli, že je to Janův osobitý humor.

Večer měl opravdu nabitý program. Hudba inspirovaná přírodou a všedními věcmi rozproudila všechny do pohybu. Nevšední podívaná byla ale na skupinu, protože jejich vystoupení nebylo jen tak obyčejné. Již zmiňovaný Jan jen tak nestál u mikrofonu, ale pohybem těla předváděl, jak se umí vžít do textu. Navíc byl bosý, takže kdo si všímal detailů, zjistil, že by tohle jen tak nikde neviděl.

A co říkali na koncert fanoušci, kteří nezůstali ani na moment klidně stát? Jakub a Matěj prozradili: „Úplně super. Přijeli jsme z Prahy a spíme dnes u kámoše v Levínské Olešnici." Další jejich kamarád Ambrózius odpověděl na otázku, jak je spokojen výstižné slovní spojení: „Epochálně bestiálně moc."
Jelikož si celý večer všichni užívali, vůbec nikoho netěšilo, když se koncert blížil k závěru. Několikrát proto ještě Zrní bujarým potleskem přivítali zpátky a ještě zaznělo několik písní. Bohužel to ale nešlo donekonečna, a proto se přeci jenom musela skupina rozloučit a všem poděkovat za skvělý večer.

„Jsem spokojena. Přišla jsem na doporučení přátel a určitě jsem ráda," konstatovala také jedna z žen. Nadšenci si mohli zakoupit také cédéčko plné hitů. ⋌Kateřina Pavlicová