Krom toho si mohli užít kulturní program, zakousnout se do jablíček nebo jiných dobrot a podívat se například i na plavení koní.

„My jsme přijeli z Hradce, ale jezdíme sem už v podstatě pravidelně. Holovouský malináč je vždy povedená akce, kdo tu ještě nikdy nebyl, měl by to napravit," řekl Pavel Veselý, jehož rodina se prý nejvíce těšila právě na plavení koní. „Přišel jsem se podívat na bratra Jiřího, který tu vystupoval. Chodí na základní školu v Chodovicích. Nejvíce jsem se těšil na trdelník, ale ten už mám," řekl návštěvník Martin.

Celá slavnost přilákala stovky lidí. Nadšenou odezvu sklidilo právě vystoupení chodovických žáků či mažoretek z hořického DDM.

Na holovouském zámku se pořádala výstava odrůd a genofondu jablek. Ústav se při výstavě také pochlubil odrůdami, které od padesátých let vznikly právě v Holovousích. Byly zde také k vidění typy holovouského malinového. Jak vysvětlil šlechtitel Lubor Zelený, „malináč" je název krajové odrůdy, avšak každá konkrétní lokalita má vlastní typ. Rozdíly mohou být patrné na první pohled.