Pojedete dvě jarní šňůry jednu už trochu tradičně s Wohnouty a druhou se skupinou Mňága & Žďorp jak to zvládnete? A jak došlo vůbec k nápadu společných koncertů s Mňágou?
Doufáme, že to zvládneme dobře, protože tyto dvě kapely patří mezi naše kamarády a ve dvou se to lépe táhne. Jak na pódiu, tak v zákulisí. To, že bychom spolu mohli vyrazit na společný akce, nás napadlo v Londýně, kde jsme hráli s jednou slovenskou kapelou. Nějak se nám nedařilo s touhle partou komunikovat a tak jsme si druhej den ráno u snídaně říkali: „to s Wohnoutama nebo s Mňágou by to bylo jiný". Někdo nadhodil: „Mohli bychom udělat pár společných koncertů".Všechno pak odstartoval koncert s Mňágou v pivovaru Staropramen, kde jsme hráli jejich písně, oni naše. Nakonec jsme hráli všichni dohromady. Bylo to velice osvěžující a vtipné.

Jak vypadá váš koncertní set v rámci společných turné? Je to stejné nebo se to nějak liší a proč?
S Wohnoutama už jsme hráli několikrát. Pořadí se pravidelně střídá -první kapela hraje hodinu a čtvrt. Pak nastoupí druhá a většinou hraje ještě o něco déle, protože lidi už jsou dobře nažhavení a jen tak tu druhou z pódia nepustí. Je úplně jedno, která kapela je první nebo druhá. Funguje to pokaždé dobře. Rádi bychom to takto aplikovali i s Mňágou. Co se týká výběru písní v našem konkrétním setu, snažíme se, aby se koncert od koncertu vždy nějakým způsobem lišil. Já osobně nepíšu ani playlist, a tak nikdy nehrajeme úplně to samé jako minule.

Už jste spolu někdy hráli? Budou vznikat nějaké neopakovatelné hudební (či textové) fúze?
S Wohnoutama hrajeme poměrně často. Je to s nimi v pohodě. S basákem Zemánkem už jsme ve fázi, že si dáváme dárky k Vánocům. Letos mi dal ukulele. Jenom Fenek se někdy roztahuje s bubnama a my zas jezdíme pravidelně pozdě. Bereme to s humorem a pomlouváme se jen, když tam ti druzí nejsou. Pravidelně si navzájem hostujeme a občas dojde i k naprosto nečekaným záležitostem, kdy vidím, jak se na mě vedle pódia šklebí Honza Homola, tak mu dám kytaru a on hraje s námi. Funguje to dobře, i co se týká návštěvnosti. S Mňágou jsme před lety hráli jako naprosto neznámá předkapela. Nebylo to pro nás úplně jednoduchý, po druhým koncertu jsme učinili zásadní rozhodnutí, že radši budeme hrát pro deset lidí, kteří přišli na nás, než pro tři stovky, který moc nezajímáme. Teď už jsme se jim trochu vyrovnali a i jejich fanoušci už nás snad přijali. Fúze určitě proběhne, opět si navzájem půjčíme vlastní písně a dojde i na okamžik, kdy budeme na pódiu všichni.

Můžete popsat proces vzniku názvu Tugedr tůr turné s Mňágou? Museli jste hlasovat pro různé návrhy nebo byl jen jeden jednohlasně přijat? Jak to bylo?
Seděli jsme v dodávce a naše manažerka Dydla na nás pořád tlačila, že se už musí vymyslet název celý šňůry. Náš basák nadhodil název „Tlustej Tony tour". Všichni jsme brečeli smíchem jenom Dydle se to moc nelíbilo. Sama vymyslela tento název a pak ještě ke všemu navrhla Mňága (nezávisle na Dydle) úplně stejnej název! Bylo jasný, že tlustej Tony prasknul jako mýdlová bublina nad hrncem. Ale stejně ho Mejn nakonec propašoval na plakát.

Co budete hrát?
Budeme hrát pokaždé něco jiného, aby se zástupy lidí, které s námi pojedou od města k městu, nenudily. Kdybychom to neměnili, tak se zblázníme. Ale opakování těch nejžádanějších písní se samozřejmě neubráníme a jsme rádi, že takové máme v repertoáru.

Johana Turnerová