Zdroj: Youtube

Slade jsou v ČR dlouhodobě ve velké oblibě, jelikož zde mají silnou posluchačskou základnu, Slade jsou u nás hudebním fenoménem, který zná snad každý, kdo má uši a vnímá hudbu.

Hity Slade se pravidelně hrají snad na všech českých rozhlasových stanicích. Největší hity jsou např. „Far Far Away", „My oh my", „Run Runaway", „Cum On Feel The Noize", „Merry Xmas Everybody", „Wild Winds are Blowing", „Get Down and Get With It", „Coz I Love You", „Take Me Bak 'Ome" a další … Jedná se o jednu z posledních příležitostí vidět Slade v ČR naživo, proto se přijďte pobavit se svou rodinou a přáteli na jejich koncert a nechte se unést nakažlivou atmosférou hitů.

Koncert se koná ve středu 24. října od 19 hodin v Masarykově divadle v Jičíně.
Chcete vyhrát lístky na koncert ?
Soutěžní otázka zní: V jakém roce vznikla skupina Slade?
Své odpovědi zasílejte na e-mail nikola.klimova@denik.cz nebo na adresu Jičínský deník, Husova 48, Jičín, 506 01,
a to do úterý 23. října do 12 hodin.
Nezapomeňte uvést jméno,příjmení a telefonní kontakt.

POZVÁNKA

ST 24.10.2012 JIČÍN / MASARYKOVO DIVADLO
PÁ 26.10.2012 VELKÉ MEZIŘÍČÍ / JUPITER CLUB
SO 27.10.2012 KRNOV / MC KOFOLA

Zveme všechny fanoušky poctivého anglického rock´n´rollu na turné světoznámé rockové legendy Slade v ČR v Říjnu 2012. Slade se představí živě na koncertech ve Středu 24.10.2012 v Beznu, v Pátek 26.10.2012 ve Velkém Meziříčí a v Sobotu 27.10.2012 v Krnově. Slade jsou v ČR dlouhodobě ve velké oblibě, jelikož mají v ČR silnou posluchačskou základnu, Slade jsou u nás hudebním fenoménem, který zná snad každý, kdo má uši a vnímá hudbu. Hity Slade se pravidelně hrají snad na všech českých rozhlasových stanicích. Největší hity Slade jsou např. "Far Far Away", "My oh my", "Run Runaway", "Cum On Feel The Noize", "Merry Xmas Everybody", "Wild Winds are Blowing", "Get Down and Get With It", "Coz I Love You", "Take Me Bak 'Ome" a další.....

Skupina Slade vznikla na jaře 1966 ve Wolverhamptonu pod názvem The N'Betweens. Po nahrávce "You Better Run" ze srpna téhož roku, se čtveřice v roce 1969 přestěhovala do Londýna a přijala nový název Ambrose Slade. Na počátku sedmdesátých let si čtyřka zkrátila název na Slade a natočila singl "Wild Winds are Blowing" jenž následovalo debutové album "Play it Loud". Po té si kapela nechala si narůst delší vlasy a vybírala si pestré, později blyštivé oblečení. Součástí "drsných hochů z pracující vrstvy" byla i úmyslně nesprávná angličtina promítající se do titulů písní. Hudba kapely se vyznačovala hlasitou kytarou a podupávajícím rytmem podle kterého někteří kritici označovali Slade za fotbalovou skupinu. Roku 1971 již kvartet začal pronikat do ostrovního singlového žebříčku. Po překopávce hitu od Little Richarda "Get Down and Get With It" kapela v listopadu vydala sarkastický song "Coz I Love You", který vyskočil až na první pozici britské hitparády. Dvojice Holder / Lea se od té doby osvědčila jako výborný textařsko - skladatelský tandem. Ostatně, ve své zlaté éře 1971-1974 dosáhl proletářský soubor šestkrát na první místo britské hitparády. Kromě zmíněné "Coz I Love You" se na prvních britských příčkách ocitly hity "Take Me Bak 'Ome" (1972), "Mama Weer All Crazee Now" (1972), "Cum On Feel the Noise" (1973), "Squeeze Me Pleeze Me" (1973) a "Merry Chrismas Everybody" (1973).

V květnu 1972 se kapela Slade poprvé vydala na rozsáhlejší turné jako support Status Quo. V prosinci 1973 Slade vydali vánoční singl "Merry Chrismas Everybody", který nahráli o rok dříve v New Yorku během turné. Tato píseň od té doby patřila k nejúspěšnějším singlům kapely a opakovaně se v čase vánočním vracela do hitparád. V roce 1974 kapela dokončila svůj film "Flame" z něhož vzešel singlový hit "Far Far Away". Slade se za velkou louží dočkali dalšího úspěchu díky americké heavymetalové formaci Quiet Riot, která roku 1983 slavila velký úspěch s napodobeninou o deset let mladšího hitu od Slade "Cum On Feel the Noise". Roku 1983 Slade vydali album "The Amazing Kamikaze Syndrome", které bylo s mírně pozměněným obsahem vydáno i v USA pod názvem "Keep Your Hands Off My Power Supply". Z této desky vznikl americký nejúspěšnější singl "Run Run Away". V roce 1995 SLADE vydali studiové album "Keep on Rockin'!".

Jako speciální hosté se na turné SLADE po ČR představí čím dál více populární česká rocková formace BLUE ROCKET, která více jak 6 let s úspěchem pravidelně vystupuje po celé ČR.

Jedná se o jednu z posledních příležitostí vidět Slade v ČR naživo, proto se přijďte pobavit se svou rodinou a přáteli na jejich koncert a nechte se unést nakažlivou atmosférou hitů Slade.