V sobotu se například v Kovači uskuteční Neexistující ples Neexistující cestovní společnosti s parádním programem. Nevšední tancovačku chystají v Lázních Bělohradu, v Úbislavicích se sejdou na parketu hasiči Podkumburských obcí.

Plesy se odehrávají v hospodách, společenských sálech a kulturních domech. Lidé si přijdou oprášit taneční variace, ale také popovídat si, pobavit se, poslechnout si dobrou muziku .

Ještě než vyrazíme na společenskou událost, zápasíme s tím, co na sebe. U mužů je to celkem jednoduchá záležitost – společenský oblek, košile na míru, doplněná kravatou nebo motýlkem. Pokud se tělesné parametry během roku výrazně nemění, není tu žádný problém.

Kdo bude řešit otázku vhodného oblečení, tak to jsou převážně ženy, které se chtějí samozřejmě líbit a také jít s módou. V Jičíně je několik obchodů, kde mohou získat vysněný model, ale spousta zejména mladých dívek ho hledá v obchodě s levným oblečením. „Chtěla jsem dlouhé šaty, dostala jsem na ně tisíc korun. Koupila jsem si dvoje v bazaru, výběr byl velký, cena přijatelná," prozrazuje nám jedna z dívek. Spousta žen využívala i služeb internetu, po neblahých zkušenostech se prý vrátila do půjčoven. Potvrdili nám to i v salonu Diamond na Husově ulici.

Volba modelu
Vybrat model ale prý není jen tak, mnohdy při tom ženy stráví dvě i tři hodiny. Nejčastější objednávka rób směřuje k maturitním plesům, a to si slečny zabukují róbu i půl roku předem. Ale i když přijdete na poslední chvíli, z více jak dvě stě modelů si rozhodně najdete ten svůj.

Iveta Lukešová doporučuje určitě dlouhou róbu, ta prý na večerní událost patří. Pro mladé dívky pak bohaté princeznovské šatičky, pro ostatní splývavé empírové a antické střihy, které prý postavě lichotí. Stále jsou trendy perličky a krajka. V barevnosti vítězí pastelové odstíny; převažuje pudrová barva, za ní korálová i mintová.

Zvolit můžete i kratší koktejlky (tubové, šaty s korzetem a volnou tylovou sukní), v salonu pro vás mají připraveny také doplňky a dokonce vám doporučí vhodné obutí. „Při otevřených šatech s rozparkem to jsou otevřené střevíčky bez špičky, jinak samozřejmě většinou lodičky," radí odbornice, která svým zákaznicím poskytuje s úsměvem a neskonalou trpělivostí dokonalý servis.