Oblíbená akce je rozdělena na dvě části. Venkovní, která prezentuje práci cukrářů, kuchařů, pekařů, zahradníků i řezníků. Největší fronty se tvoří u stánku, kde se prodává guláš a především dršťková polévka. O tu je eminentní zájem, jen ve čtvrtek se jí prodalo téměř tři tisíce porcí. Na odbyt jde čerstvé pečivo, včetně vánoček. Střední škola Nový Bydžov nabízí uzeninu. Řezníci nám doporučili lovecký, paprikový salám, Vysočinu, Herkules, klobásky i ochucený bůček. Největší poptávka je po loveckém salámu. Přiblížíme vám i další část výstavy uvnitř školy.

Nově je tu pojata prezentace některých oborů a řemesel. Prostor před tělocvičnou na nás dýchá exotikou. Vedle starých českých Vánoc je tu prezentována například mexická slavnostní kuchyně. Tady můžete ochutnat salát a brazilské bonbóny.

Japonské suši s omáčkami nabízí Jakub Tomášek v japonském zákoutí.
„Japonská kuchyně je trochu jiná, suši mi chutná," obhajuje „barvy" své expozice. V sousedním australském baru vám namíchají alko i nealko nápoje, v tělocvičně pak zhlédnete zajímavý doprovodný program.

O patro výš vás zavedeme mezi betlémy,výrobu šperků, vánočních vazeb a dřevěných doplňků.

Perníkové Vánoce
Míříme do sklepních prostor do perníkové expozice. Tady na vás dýchne opravdové kouzlo Vánoc. Originální perníkové obrázky, svícny – fantazie tvůrců tu nemá hranice a návštěvníci svůj obdiv dávají hlasitě najevo.

Otevřena je i učebna stolničení Švejk, kde si můžete posedět při teplých i studených nápojích, dát si například chleba s domácí tlačenkou a zaposlouchat se do tónů akordeonů.

Trhy pokračují ještě dnes po celý den a zítra do 13 hodin.
„S návštěvností jsme spokojeni. Maličko nás spoluobčané zaskočili zájmem o naše produkty ve stáncích, takže kuchyně nestačí navářet. Nově se snažíme odprezentovat i šikovnost našich žáků. Přijďte se přesvědčit," zve zástupce ředitele Petr Jaroš.