Chodovice – Obec Holovousy všechny zve na třetí adventní koncert, který se bude konat dnes 14. prosince v kostele sv. Bartoloměje. Letos poprvé představí hořické pěvecké sbory Ratibor a Vesna a orchestrální sdružení Dalibor. Pro posluchače bude od 17 hodin připraveno pestré pásmo sakrálních skladeb, lidových koled a vánočního vyprávění.

Markvartice – Předvánoční koncert na záchranu kostela sv. Jiljí se koná dnes 14. prosince od 18 hodin. Zazpívá smíšený pěvecký sbor Smetana z Jičína.

Chomutice – Flétnový soubor Pifferaios a mužský sbor Toni dei signori pod uměleckým vedením Ivany Václavů vás zvou na koncert adventní a vánoční hudby A na zemi upokojení. Dnes 14. prosince v 18 h., kostel svatého Diviše.

Libáň – Kyzivátova kapela Libáň srdečně zve své příznivce na tradiční vánoční koncert, který se koná dnes 14. prosince od 17 hod. v sále Domu kultury v Libáni. V pestrém programu tradičních skladeb pro dechový orchestr a vánočních melodií účinkuje Kyzivátova kapela se svými sólisty. .

Nadslav – Svazek obcí Mariánská zahrada vás zve na vánoční zpívání dnes 14. prosince od 15 hodin v kostele sv. Prokopa.

Údrnice – Svazek obcí Mariánská zahrada vás zve na vánoční zpívání dnes 14. prosince od 17 hodin v kostele sv. Martina.

Bystřice – Obec zve na dnešní odpoledne 14. prosince k vánočnímu posezení do sálu Bystřické hospody.
Děti tradičně od 15 hodin zazpívají vánoční písně. Budeme se těšit na představení místní školky a také zpěváčci ze Základní školy Bodláka a Pampelišky přispějí k vánoční atmosféře. Malé hudební překvapení čeká i na dospělé.
Pohoštění zajistí místní ženy, včetně kávy, čaje a svařeného vína. Také bude možnost malého nákupu vánočních dárečků a svícnů. Následující den, tedy v neděli 15. prosince se bude konat v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 15 hodin vánoční koncert, přijedou nás potěšit Kůsovic koledníci.

Bukvice – Obecní úřad vás zve do kaple sv. Jana Nepomuckého tuto neděli v 17 h. Na setkání v adventním čase vystoupí Kůsovic koledníci.

Hořice – Zpívání u Betlému patří k tradičním koncertům v kostele Narození Panny Marie a letos je to již po deváté, kdy v neděli 15. prosince v 10 hodin přijdou hlavně ty nejmenší děti, aby u postaveného betlému zahrály a zazpívaly koledy a vánoční písně. Akci připravila Základní umělecká škola Hořice.

Konecchlumí – Adventní koncert v kostele sv. Petra a Pavla se chystá na neděli 15. prosince do 15 hodin. Vystoupí SoliDeo – instrumentálně – vokální soubor pro hudbu gotiky, renesance a baroka. Unikátní koncert, kdy bude severočeský soubor střídat několik desítek hudebních nástrojů, včetně dobových. Jednotlivé nástroje i skladby budou před produkcí uvedeny slovem. Vše bude prezentováno tak, aby byl koncert vhodný pro všechny věkové kategorie, tedy i pro děti. Vstupné 50 Kč (děti do 15 let zdarma).
www.konecchlumi-obec.cz

Jičín – Organum Cantate o.s. a Římskokatolická farnost Jičín za finanční podpory města
pořádají v neděli 15. prosince od 16 hodin v kostele sv Ignáce v Jičíně adventní koncert.
Vystoupí konzervatoristé a absolventi ZUŠ v Jičíně, děti z MŠ J.Š. Kubína se zhudebněným představením Cesta do Betléma. Výtěžek koncertu s dobrovolným vstupným bude věnován na opravu varhan farního kostele sv.Jakuba.

Sobotka – V neděli 15. prosince vystoupí na adventním koncertu v kostele soubor Musica Fortuna z Turnova. Začátek ve 14 hodin, vstupné 70 Kč.

Kost – Smíšený pěvecký sbor Bendl – Stojmír ze Sobotky a Dolního Bousova zve na vánoční koncert, který se uskuteční v neděli 15. prosince od 15 hodin na hradu Kost.V krásné vánoční atmosféře hradu zazní skladby G. F. Händela, A. Ljadova, A. L. Webera, A. Tučapského, J. Pavlicy a dalších.Jako hosté vánočního koncertu se představí: Veronika Vildmanová – zpěv, Jitka Koláčná Břízová – housle, Pavlína Těšínská – sbormistryně, Marie Buchtíková – průvodní slovo. Vstupné dobrovolné.

Pecka – V kostele sv. Bartoloměje vystoupí na adventním koncertu v pondělí 16. prosince dívčí pěvecký sbor Amabile, smíšený pěvecký sbor při MKS Nová Paka a pěvecký sbor Gymnázia v Nové Pace. Zahájení v 18 hodin.