Čím letos škola oživí nabídku, můžeme se těšit na nějaké změny? To je otázka pro Petra Jaroše, zástupce institutu.

Notování
„Novinky máme, tou první je prodloužená návštěvní doba 11. prosince, neboť od 18 hodin si všichni příchozí mohou před naší školu zanotovat koledy s Jičínským deníkem. My jsme pro zpěváčky připravili vánoční cukroví a také horký čaj. Svaříme i červené víno, tak jen věřím, že nás přijde podpořit co nejvíce Pačáků. Vloni se zpívání moc líbilo," zve Petr Jaroš.

I v letošním roce je prezentační akce rozdělena na dvě části. Venku před budovou budou opět nachystány stánky s pestrým sortimentem zboží. Opět si tu můžete nakoupit čerstvé voňavé rohlíky, chleba, veky i cukroví. Jak ozdobit vánoční stůl, to vám jistě poradí odborníci z Kopidlna, kteří přivezou i adventní vazby.

Chybět nebude se svými výrobky ani Střední škola technická a a řemeslná Nový Bydžov či skláři z Turnova.
„Překvapí kuchaři, kteří inovovali sortiment občerstvení. Venku se bude podávat i oblíbená dršťková polévka, zabíjačkové pochoutky, vinné klobásy a třeba punč, ale nechte se překvapit," říká Petr Jaroš, který tají novinky pěkně pod pokličkou.

Změny
Změny čekají na návštěvníky i uvnitř budovy. Nově pojata bude prezentace některých oborů a řemesel. Tělocvična se promění ve velkou expozici, ve které nahlédnete do exotických zemí. A všude bude vonět perník. Otevřena bude i učebna stolničení Švejk, kde si můžete posedět při teplých i studených nápojích a hudební produkci.

Protože se Štědrý den nezadržitelně blíží, ptáme se, jak je na tom Petr Jaroš s nákupem dárků? „Nestíhám, Vánoce jsou zatím úplně mimo, ale nějaké dárky už mám."