Těšit se můžete na prodej drobných vánočních dárků, perníčků, adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí. Při prohlídce upravených zámeckých interiérů se seznámíte  s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou. Tak jako každý rok, i letos bude pro veřejnost zpřístupněna zámecká kuchyně, kde si můžete navodit vánoční náladu při popíjení pravého zámeckého anglického punče, anglického čaje nebo dobré kávy a ochutnat k tomu vánoční cukroví.

Vánoce na Hrádku u Nechanic potrvají až do neděle 13. prosince. Zámek bude otevřen vždy o víkendech od 9 do 16 hodin. Akce je vhodná také pro školní výlety a organizátoři mají pro dětské skupinky připravené zajímavé pracovní listy. Předem ohlášené, minimálně pětičlenné skupiny včetně škol, na zámku rádi přivítají i ve všední dny. Plné vstupné činí 120 korun, děti a školní skupiny mají výraznou slevu.

Všechny tři soboty, během kterých Vánoce na Hrádku potrvají, ozdobí ve večerních hodinách také zámecké vánoční koncerty. Tuto sobotu se představí Tomáš Kočko s orchestrem, o týden později se můžete těšit na vystoupení hradeckého folklórního souboru Kvítek a 12. prosince přijde na řadu cimbálová muzika Soláň. Na programu jsou vždy dva koncerty. První od půl sedmé, druhý od půl deváté. Vstupenky na koncerty pořídíte za 150 korun na pokladně zámku.

Tomáš Kulhánek