Z původně třicet přihlášených jich přijelo devětadvacet. Soutěž kategorie pro ženy nad 35 let musela být zrušena.

Ve finále byla nejsilněji obsazena skupina Miss určená ženám od šestnácti do pětatřiceti let. Dívek mezi dvanácti a patnácti roky bylo osm a sedm účastníků bylo v nejmladší ketagorii, v které již druhým rokem soutěžil i chlapec, Igor Zelenay z taneční školy Orientalne slniečko.

Na našich webových stránkách měli čtenáři možnost rozhodnout o dívce Jičínského deníku. Nejvíce hlasů obdržel trojlístek Tereza Gocníková z Broumova, Nikola Uramová z Maldé Boleslavi a Lenka Pokroná z Chrudimi.

Osmnáctiletá Lenka Pokorná zvítězila a obdržela od naší redakce přehrávač a květiny.

Mezi dětmi byla první Vaneska Kozačiková, Igor Zelenay byl třetí. Tereza Gocníková uchvátila porotu natolik, že získala nejvíce bodů ve skupině girl. Igor Zelenay se umístil v nepovinné soutěži o dobře zvolený kostým na třetí příčce, prvenství patří Vanesce Kozačikové.

„Není jednoduché uspořádat takovou soutěž. O to více děkuji například tanečnici Samirah, která zrušila své profesionální vystoupení, aby se v Jičíně mohla zúčastnit práce v porotě. Zrovna tak byli vynikající taneční mistr Roman Konopásek, který moderoval dopolední klání, a Olda Tamáš, který provázel odpoledním programem. Věřím, že v příštím ročníku se opět setkáme s dětmi a bude jich více i z Čech. Tentokrát to vyhrála Slovenská republika,“ uvedla Ivana Knězáčková.