Finále předcházely desítky základních kol, ze kterých postoupila děvčata ve věku od 13 do 15 let do semifinálových castingů Čech a Moravy. Z nich vyšlo 12 finalistek ČR, které se právě v Jičíně utkají o titul Dívka roku 2013.

Už 28. dubna se krásky sjedou do pohádkového města na týdenní soustředění. Budou nacvičovat náročnou choreografii pod vedením Kristýny Sklenářové, letos na téma Antarktida. Mimo focení a zkoušek je pro finalistky nachystán i pestrý doprovodný program s poznáváním Českého ráje i památek Jičína.
Letošní finálové odpoledne moderuje herec a zpěvák Braňo Polák, patronkou soutěže je Jitka Válková – Česká Miss 2010. Těšit se můžete na vystoupení Kamila Střihavky, Ondřeje Brzobohatého a 5 Angels.

V porotě zasednou Gabriela Kratochvílová – Česká Miss 2013, Jana Plodková, Lucie Křížková (Váchová), Miluše Bittnerová, Vlastimil Harapes, Miroslav Etzler, Jiří Mádl, Roman Vojtek, Martin Písařík, Tomáš Kraus, Antonín Duchoslav, Petr Vojnar, Martin Zach, Julian Záhorovský a další.

Soutěž Dívka roku již druhým rokem podporuje Nadační fond Krtek – onkologicky nemocné děti. „Prostřednictvím klání Dívka roku splníme přání dvěma dětem, které touto zákeřnou nemocí prošly," upřesňuje Iva Dymešová.

Třicátého dubna bude spuštěno hlasování o Dívku Internet 2013 na portálu Krásná.cz a Dívku Jičínského deníku na www.jicinsky.denik.cz/divka