Chlapci a děvčata se na dvě vyučovací hodiny mohli přesvědčit, že Magnusek není jen filmový učitel Majer z Bastardů, ale i skutečný pedagog.

„Abych se přiznal, tak jsem byl ze začátku trochu rozpačitý. Myslel jsem si, že pan Magnusek bude nějaký nafoukanec, když při našem příchodu nesedí za učitelským stolem, ale v první řadě zády k nám. Jakmile začal povídat o dějinách filmu a filmovém štábu, okamžitě se můj názor na něj změnil. I když právem patří mezi lidi, kteří toho hodně umějí, tak to nedává vůbec najevo," říká Tomáš Marek z 2.ročníku oboru cestovní ruch.

Scénář a klapka

Mnozí chlapci a děvčata drželi skutečný filmový scénář v ruce poprvé. Tomáš Magnusek jim proto vysvětlil, jak probíhá natáčení a že důležité nejsou jen umělecké, ale také technické profese. „Vůbec jsem netušila, jakou práci dá, než se film natočí. Teprve po besedě jsem si uvědomila, jak důležitá je klapka. Záběry se natáčejí několikrát a pak se vybere ten nejzdařilejší. Abychom si to uměli představit, pustil nám Tomáš Magnusek ukázku z připravovaného seriálu Stopy života," přibližuje neobvyklé vyučování druhačka Lucie Brožíčková.

Beseda plná humoru

Dějiny kultury, které na Střední škole v Lomnici nad Popelkou „vyučoval" Tomáš Magnusek, byly protkány notnou dávkou humoru. Tím se všichni posluchači, kteří byli v učebně, naladili s přednášejícím na stejnou notu. „Velice se mi líbilo, jakým způsobem se s námi bavil. Nemyslím si ale, že to bylo kvůli tomu, aby si k nám našel cestu, ale proto, že prostě takový je. Líbilo se mi také, že si dovede udělat srandu sám ze sebe. Na druhé straně Tomáše Magnuska obdivuji za to, že se rozhodl učit na zvláštní škole," uzavírá Nella Brůnová. ⋌Jana Tauchmanová