Královéhradecký kraj

Hradecko: Pozvání k tanci pro Čechy a Slováky

Hradec Králové: Tanec, hudba a zábava čeká návštěvníky sobotního tradičního Česko Slovenského bálu, který se uskuteční v hradeckém Adalbertinu od 19.30 hodin. K tanci budou hrát české i slovenské kapely a hosty čeká bohatý program, mimo jiné ukázka z typické slovenské svatby.

Jičínsko: Lyže, nebo masopust? Stihnete obojí

Pecka: Na sobotu  se na koupališti a v kempu chystá mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích.  K účasti potřebujete jen dobové oblečení, historické lyže a dobrou náladu. Prezence je ve 13 hodin, závod začne o hodinu později. K občerstvení budou připraveny zabijačkové dobroty.

Valdice: Obec Valdice, mateřská a základní škola pořádají v kulturním domě dětský maškarní karneval dnes 29. ledna. Začátek v 15.30 hodin. Téma Masopust, ovšem vítány veškeré masky a převleky

Jičín/Sedličky: Na neděli se chystá Masopust v lodžii –  fantaskní rej pro odvážné… Vypukne ve 14 hodin u Valdické brány, odkud vyrazí masopustní průvod rozličných masek s pochodovou kapelou do Valdštejnské lodžie. Poté se otevřou brány barokní stavby, kde bude čekat nezvyklá hostina na tržišti bizarnosti. Mlsouni budou muset za ochutnávání platit. Kdo nezaplatí, toho čeká masokat.

Náchodsko: Broumovský klášter láká do podzemí

Broumov: Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor broumovského kláštera, které jsou jindy nepřístupné. Klášterem od sklepa po půdu se projdete tuto sobotu v 10 a ve 14 hodin a zhlédnete nejen historickou část, ale také rozsáhlé sklepní prostory, nově opravené opatské sály s výstavou Poklady z depozitářů, prostory 3. patra a nádhernou půdu. Kapacita prohlídek je omezená, proto si zarezervujte vstupenky na adrese: prohlidky@broumovsko.cz nebo na tel.: 734 443 161.

Rychnovsko: Šediváčkův long pozná vítěze

Deštné v Orlických horách: V úterý odstartoval jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v Evropě Šediváčkův long. Musheři se svými psy se budou prohánět po hřebenech Orlických hor až do soboty.  V sobotu ráno se závodníci opět vrací do Deštného, kde proběhne v 15 hodin oficiální vyhlášení výsledků a vítězů závodu v osadě Jedlová u penzionu Kristýna.

Trutnovsko: Veletrh: inspirace pro velký den

Trutnov: Nejen pro budoucí svatebčany, ale i pro ty, kteří si  chtějí užít slavnostní atmosféru, bude v sobotu v Hotelu Patria Trutnov od 10 do 17 hodin připraven Svatební veletrh.  Na návštěvníky čeká floristická výzdoba, svatební líčení, účesy a nehtová modeláž. Uvidí netradiční krajkové a pletené šperky i bižuterii z oceli. Ochutnají moderní i tradiční svatební menu, dorty, cupcaky i „klasické" zákusky. Vše vyvrcholí přehlídkou svatebních šatů a kytic.

Nemojov: Restaurace Nemojov ve stejnojmenné obci se v sobotu stane cílem milovníků autodráhy. I dospělí se mohou vrátit do dětských let a od 13 hodin si zazávodit na klasické autodráze s vlastními či vypůjčenými modely aut. Součástí závodů bude výstava retro hraček.

Malá Úpa: 1. ročník „závodu" historických saní rohaček se koná v sobotu od 10.30 hodinve skiareálu U kostela v Malé Úpě jako součást oslav 450 let výročí od založení obce. Startuje se ve dvojicích, rohačky si závodníci budou moci vypůjčit.  V rámci závodu je vyhlášena soutěž o „nejvymazlenější rohačkářský pár", tedy ten, který bude nejstylověji oblečen.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Studničtí už se chystají na obchůzku

Veselý Kopec: V sobotu jste zváni od 10 do 16 hodin na masopust na Veselém Kopci. Tradiční masopustní obchůzku, která je součástí světového kulturního dědictví UNESCO, předvedou obyvatelé vesnice Studnice.

Orlickoústecko: Teplotu vody vyzkouší otužilci i potápěči

Choceň: Sobotní odpoledne bude v Chocni patřit otužilcům. Od 14 hodin se zde koná tradiční závod zimních plavců Zámecký okruh. Start závodu je u máchadla naproti zámku. Již tak divácky atraktivní soutěž navíc zpestří potapěči z Vodní záchranné služby v Pastvinách, kteří by před startem měli divákům předvést ukázky ze své činnosti.

Žamberk: Pátý žamberský masopust začíná v sobotu od 10 hodin na Masarykově náměstí. Masopustní průvod masek doprovodí muzika Jaro Honzy Dostála. Od deseti hodin bude na parkovišti u muzea zahájen prodej zabijačkových dobrot i různých specialit. A protože je masopust především o dobrém jídle před dlouhým půstem, nebudou chybět ani další stánky s občerstvením.

Pardubicko: Grand Festival smíchu spěje do finále

Pardubice: Celorepubliková přehlídka nejlepších divadelních komedií se přehoupla do druhé poloviny. Grand Festival smíchu nabídne o víkendu poslední tři představení. V pátek se bude prezentovat pražské Divadlo ABC s hrou V+W Revue. V sobotu si diváci mohou vychutnat inscenaci Zavolejte Jeevese sebou, kterou přiveze Jihočeské divadlo České Budějovice. V neděli soutěžní program zakončí liberecká Škola žen. Představení začínají v 19 hodin.

Svitavsko: Na ledový karneval raději s helmou

Svitavy: Zimní stadion v sobotu od 16 hodin hostí Karneval na ledě. „Celý program bude zaměřený na soutěže pro děti. Budou připraveny různé hry  jak pro děti předškolního věku, tak pro školáky. Užijeme plno legrace a karneval zakončíme společným bruslením ve „vláčku" a rozdáváním drobných dárků každému soutěžícímu," zvou organizátoři. Zároveň však připomínají, aby si malí bruslaři pro jistotu vzali cyklistickou nebo lyžařskou přilbu.