Královéhradecký kraj

Hradecko: Svatební veletrh láká do Nového Adalbertina

Hradec Králové: Plánujete svatbu nebo se jen rádi kocháte krásnými šaty, květinami a sváteční výzdobou? Tak to nezapomeňte vyrazit na letošní už 7. ročník svatebního veletrhu, který se koná v Novém Adalbertinu v Hradci Králové. I letos na vás čekají módní přehlídky svatebních a společenských šatů, floristická, vizážistická a kadeřnická show, prezentace snubních a zásnubních prstenů, ochutnávka vín, dortů a svatebního cukroví a mimo jiné také bohatá tombola. Veletrh můžete navštívit v pátek od 14 do 19 hodin a pak v sobotu od 10 do 18 hodin.

Hradec Králové: Největší bitva ve street dance je opět tady! Již 11. ročník taneční soutěže DanceFloor Attack v hradeckém Aldisu se uskuteční už tuto neděli. Zájemce kromě tanečních bitev špičky české a slovenské street dance scény čekají také exhibiční vystoupení, opening show a mnoho dalšího. Začíná se ve třináct  hodin, lístky seženete v předprodeji.

Jičínsko: Rybářský ples a Levou rukou band

Valdice: Tradiční rybářský ples se bude konat v KD ve Valdicích v sobotu 23. ledna od 19:30 h. Na hlavním sále bude hrát skupina Levou rukou band. Ve vinárně hraje skupina K-BAND a v jídelně čeká návštěvníky diskotéka. Doprava bude zajištěna autobusem. Prodej lístků v předprodeji: p.Štieber 739 035 947.

Křest nové knihy o Sobotecku

Libošovice:  Růžemi pohlazená kniha o lidech v proměnách místa a času. V sobotu 23. ledna odpoledne zveme přátele a příznivce regionální historie do sálu hotelu Český ráj v Libošovicích. Ve 14 hodin bude podruhé slavnostně představena nová kniha historika a archiváře Karola Bílka. Třetí díl Malých dějin Sobotecka vychází jako druhé doplněné vydání biografického slovníku s názvem Kdo je kdo v dějinách Sobotecka a Dolnobousovska.

Matiné na počest Fráni Šrámka

Sobotka: Devatenáctý leden je výroční den narození Fráni Šrámka a pro Sobotku dnem svátečním. Vzpomínkové matiné se koná v neděli 24. ledna ve 14 h. v sále spořitelny. Herci z Divadla na Vinohradech k nám zavítají s komponovaným pořadem Satyr smějící se i plačící. Scénář a dramaturgie: Milan Šotek, režie: Radovan Lipus. Účinkují: Jiří Plachý, Simona Postlerová, Jan Šťastný, Anna Linhartová, Zdeněk Dočekal: klavír. 

Náchodsko: Psí spřežení startují už v sobotu

Janovičky u Broumova: Svaz sportu psích spřežení Mushers Club Metuje pořádá 14. ročník závodů psích spřežení Mistrovství České republiky - Cross Country MID Janovičky 2016, které se uskuteční v sobotu a v neděli. Začátek závodů je vždy v 10 hodin. Trať v délce 32 kilometrů vede po lesních cestách technicky náročným, kopcovitým terénem. V případě nedostatku sněhu se závod koná jako kárový a trať se krátí na patnáct kilometrů.

Rychnovsko: Sobota na historických lyžích

Olešnice v Orlických horách: Mistrovství ČR v historickém lyžování vypukne v sobotu. Závod odstartuje v lyžařském areálu Chata Juráška. Prezentace závodníků vypukne na olešnickém svahu už o půl osmé ráno. O půl desáté začne slalom a o půl čtvrté odpoledne se postaví na start závodníci Jasankrosu. V areálu je zajištěno také občerstvení, dětský koutek, hudba i ledový bar.

Trutnovsko: Setkání s ledovými sochami

Špindlerův Mlýn: Pětimetrového Krakonoše, ledové sochy i lyžníky budou moci potkat návštěvníci horského střediska. Zítra začne třetí ročník festivalu Špindlerovská zima, jež do neděle nabídne program všem generacím. Nebude chybět Krakonoš,  Trautenberk, otužilci a kapela Keks. Každý si také může zkusit Buď fit veřejný závod na běžkách Labským dolem (od 10 hodin). Podívanou v centru města ukončí ohnivá show skupiny Pa-li Tchi. Novinkou letošního roku je  Špindlerovské ledárium u horní stanice lanovky Sv. Petr – Pláň, na kterou zve Skiareál Špindlerův Mlýn.

Hostinné: Vzpomínkový lyžařský přejezd a pochod na sobotu připravují členové Klubu českých turistů. Dvaatřicátý ročník Memoriálu Jindry Axmana startuje v restauraci U Soudku od 9 do 11 hodin. Připraveny jsou trasy pro lyžaře i pro pěší. V případě nepříznivých sněhových podmínek bude pouze pěší pochod na  16 a 10 kilometrů.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Železniční modely v divadle

Chrudim: Výstava železničních modelů v Chrudimi bude zahájena zítra v 9 hodin v Divadle Karla Pippicha. Návštěvníci tady najdou klubové kolejiště TT, klubové kolejiště HO s napojením na modulovou stanici Medlešice, Chrudim město a konečnou stanici s velkým depem, domácí kolejiště N Aleše Rotrekla, železniční modely velikostí HO, TT, N a fotografie s železniční tematikou. Výstava potrvá do 31. ledna.

Orlickoústecko: Čankišou míří k trpaslíkovi

Letohrad: Muzikálové zpracování světoznámé hry Jaroslava Vrchlického připravil divadelní spolek Kolár Letohrad. Hříčku o zákazu vstupu žen na hrad Karlštejn, který vydal Karel IV., uvede spolek pod režijní taktovkou Ladislava Novotného v pátek 22. ledna v 19.30 v Kulturním domě v Letohradu.

Libchavy: V pořadí již čtrnáctý masopust s názvem Ráj – nebo(o) – peklo se koná v sobotu v Libchavách. Masopustní průvod vyjde v 10 hodin od Evromatu v Horních Libchavách, o půl jedenácté je v plánu zastávka U Čerta, kde vystoupí děti z mateřských škol Dolní Libchavy a Horní Libchavy, skotskými tanci se blýsknou hasiči z Přívratu a také přijde na řadu poražení kobyly a strojení vepřové hlavy mistrem řeznickým. Ve 13 hodin bude vyhlášena tombola o vepřovou hlavu. Doprovodným programem je hudební doprovod na harmoniku a vozembouch, sousedské posezení a děti jistě uvítají malování na obličej.

Česká Třebová: Sobotní večer bude v klubu Modrý trpaslík v České Třebové patřit sedmičlenné kapele Čankišou, která do povědomí posluchačů pronikla doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Koncert, jemuž svým impozantním hlasem vévodí zpěvák Karel Heřman, začíná ve 20 hodin.

Pardubicko: Neděle bude patřit hokejovému derby

Pardubice: Hokejisté HC Dynamo Pardubice se v neděli od 17.20 hodin představí na domácím ledě v derby s východočeským rivalem – týmem Mountfiled Hradec Králové. Tradičně vyhecované utkání bude o to zajímavější, že bude domácí premiérou pro nového kouče Dynama Petera Draisaitla, který dříve trénoval právě hradecké hokejisty.

Svitavsko: Karnevalový rej letem světem

Svitavy: Chcete se během několika hodin podívat na nejzajímavější místa světa a přitom být stále na jediném místě? Pak zavítejte na nedělní Karnelový rej, který letos získává tuto podobu a nabídne všechny tváře světa. Rodiče s dětmi budou cestovat z Ameriky přes Grónsko, do Afriky a poznají úžasné destinace i kulturu na všech světadílech. Těšit se tu mohou i na bubenické vystoupení. Karneval se odehraje od 16 hodin ve Fabrice.