Pořadatelé připravili příznivcům country program plný skvělých muzikantů a oblíbených českých kapel, prostředí místního kempu s koupalištěm nabídlo účastníkům komfort a zázemí.

Páteční program zahájila kapela U-Style, nadšený potlesk sklidila první dáma českého country Věra Martinová. Publikum se skvěle bavilo i při vystoupeních Tomáše Linky a Přímé linky a večerní blok zakončil Michal Tučný revival band.

(Ne)kuřácký prostor?

Hned u vstupu jsme byli informováni o tom, že celý prostor kempu je nekuřácký, tudíž i areál festivalu. „Je to ze zákona o zákazu kouření,“ říká pořadatel Jaroslav Hudec. „Ano, přisedněte si, ale jen v případě, že jste nekuřáci. Mám toho dost od ostatních stolů,“ sděluje nám návštěvnice Jana ze Dvora Králové. „Jsem tady poprvé a jinak se mi tady moc líbí, je to skvěle zorganizované,“ dodává žena.

Mnoho kuřáků si se zákazem opravdu hlavu nelámalo, jiní poctivě chodili se zapálenou cigaretou za bránu. „Návštěvníky upozorňujeme, ale jinak moc nevíme, co s tím, aby zde zákaz kouření dodržovali,“ podotýká Hudec. Dodává, že komplikací při organizaci akce pro stovky lidí se staly i povinnosti související s elektronickou evidencí tržeb. „Museli jsme si zapůjčit celý systém EET, čímž se nám i zvedly náklady,“ vysvětluje pořadatel.

Kovbojské klobouky a maskáče

Druhý den se posluchači mohli odebrat k tanci hned po obědě, kdy se představila Náhoda Pecka, energii mládí přivezla pražská kapela Z Hecu. Bluegrassové tóny zněly v podání Poutníků.

Wabi Daněk kvůli zdravotním potížím nemohl na festivalu vystoupit, pořadatelé však potěšili fanoušky Jakuba Smolíka, který se svoji kapelou zahrál místo nemocného zpěváka. „Wabi je můj kamarád, vždycky je výbornej a vtipnej a jako jeden z mála v branži není levej. Proto jsem pozvání přijal, i když radši hraju v sálech,“ řekl nám Jakub Smolík. „Místní kraj znám, v kostele v Horní Brusnici jsem vystupoval už pětkrát, jsou tu skvělí lidi,“ dodává zpěvák, který radši než na čundr vyráží na cesty na své motorce spolu s několika přáteli. „Mám srub na Lužnici, bez elektriky a vody. Ale byl jsem tam naposledy asi před třemi lety, když jsem tam vzal syna,“ vypráví vytížený muzikant, který od přítomného publika sklidil náležité ovace.

S nesmírnou energií a elánem vystoupila kapela Taxmeni. Spolu s posluchači věnovali vzpomínku svému kamarádovi a kytaristovi Karlu Mrkvičkovi, od jehož náhlé smrti uplynul přesně týden. Celé festivalové klání uzavřel nestárnoucími písněmi František Nedvěd s kapelou TP. Notoricky známé songy si spolu s ním prozpěvovaly stovky lidí. Kamarádská atmosféra se tak udržela až do samého zakončení akce.