Unikátní představení i letos odvyprávělo příběh o putování Josefa a Marie, útrapách na jejich cestě i radostném narození Ježíška. Hlavních rolí se letos ujali Marie Svobodová a Andrej Lyga.

Hudbu k představení povede zpěvačka Beata Bocek a kapela Holinky.

Kromě Divobetléma mohli diváci zhlédnout vánoční představení Andělíček Toníček souboru Buchty a loutky, který vypráví o cestě malého andílka zvěstovat narození Ježíška. Divadelnice Anička a letadýlko uvedla potrhlý tanečně - vánoční koncert pro děti a Jakub Folvarčný představil osobitě pojatý originální vánoční příběh z pohledu Ježíška.

Ani letos nechybělo Tržiště příběhů, oživlý trh miniaturních divadélek vyprávějících vánoční příběhy. Své miniatury představil Jakub Müller, Tereza Havlová, Adam Páník, Anna Strnadová, Katanari a Bohumír Procházka.

Součástí programu Divovánoc se stala také vernisáž výstavy v nových prostorách předsálí Theatronu. Barevné linoryty, které vyzdobily knihu Ottfrieda Preusslera Anděl v kulichu, uvedla do nového výstavního prostoru sama autorka Jana Kvapilová s manželem Janem Kvapilem, který je překladatelem zmiňované vánoční knihy.