Starohradský zámek obsadil štáb České televize k natočení dalších dvou dílů soutěžního pořadu s názvem O korunu krále Karla. Po třech letech odmlky navazuje na divácky velmi úspěšný seriál O poklad Anežky české, kterým provázel Marek Eben.
Vedení televize se v loňském roce rozhodlo znovu se vrátit k podobnému typu pořadu, pokud budou náklady na jeho pořízení nižší. A tak se zde na zámku natáčely pouze jednotlivé scény kvůli představení objektu, aby se soutěžící mohli zorientovat a správně odpovědět na dané otázky. Vlastní soutěž bude realizována ve studiu, kde to přijde levněji.

Nové díly

„Na pořízení všech scének máme tři dny, což je naprosté minimum, odbourali jsme přenosové vozy a používáme pouze dvě kamery jako u filmu.
Práce je velice náročná, prostě na hranicích možností,“ postěžoval si režisér Antonín Vomáčka. Tento druh pořadu, který ČT 1 vrátila každou sobotu v 17.10 na obrazovku, si už podle zjištění své diváky našel.
Dva nové díly budou moci zhlédnout na začátku a v půli května. V roli Jiříka Pruskovského z Pruskova, který nechal v 16. století postavit zámek, se představí Pavel Kříž a jeho choť Uršulu z Lobkovic ztvárnila Nella Boudová.

Velký záběr

Jan Čenský, který celý pořad moderuje, byl ve Starých Hradech poprvé. „Dozvěděl jsem se, že budoucnost zdejšího zámku je velmi nejistá, snad se zde z toho nestanou druhé Dětenice, byla by to škoda,“ svěřil se známý herec.
I on si posteskl na náročnou práci. „Jeden díl, který by si běžně vyžádal pět dnů práce, musíme zvládnout za jeden a půl dne. Je to záběr pro všechny, budeme se snažit, aby to nebylo na úkor kvality,“ dodal na závěr.