Jsme velmi rádi, že i tento rok jsme mohli spolupracovat s firmou Seco Group., která byla generálním partnerem celého festivalu. Firma propůjčila zahradní traktůrky pěti našim kamarádům na zahajovací průvod pohádkových bytostí. Ve spolupráci ještě s organizací Apropo jsme připravili i rukodělné dílničky.

Děti starší, ale i ty nejmenší s rodiči, si tak mohly vyrobit pohádkového draka nebo jinou postavu dle jejich fantazie. Chvílemi se v dílničce nebylo kam pohnout, ale o to větší radost máme, že se u nás dětem tolik líbilo.

Stacionář Kamarád na pohádkovém festivalu.

Po celou dobu konání festivalu naši kamarádi spolu s pracovníky prezentovali své výrobky v dřevěném stánku nedaleko dílničky. Návštěvníci mohli vidět nepřebernou škálu dárkových předmětů, které si mohli zakoupit. Ve stánku byly keramické hrníčky, květináče, zápichy do kytek, dále ušité tašky na nákup i batikovaná trička. Mohli jste získat i spoustu vyrobených přáníček a záložek do knihy. O výrobky byl velký zájem, z čehož měli kamarádi radost. Děkujeme všem návštěvníkům za podporu nákupem našich dárkových předmětů.

V současné době se stacionář připravuje na 3. ročník „Diskohrátek s Kamarády", které pořádáme v kulturním domě v Jičíně. Jedná se o společensko- kulturní akci pro mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením, kteří využívají sociální služby v podobných typech zařízení jako je náš stacionář. ⋌
   za Kamarád Jičín Jana Malá