Organizátorky soutěže žádaly nápravu a stažení fotogalerie a článku z internetu. Toho se nedočkaly. Pouze pětadvacetiletý Pavel Novotný zveřejnil článek, v němž mimo jiné stojí :“Právem naštvané pořadatelky soutěže, tatínek dotyčné, sponzoři akce a s starosta Jičína. … I tak píši omluvné dopisy, vydávám prohlášení o tom, že mě to mrzí, alarmuji právníky a přemýšlím, že tohle byla asi poslední fotka s rukou tam.“

O co šlo?

Na jedné ze zveřejněných fotografií Novotný má ruku tak, jako by osahával dívku. Jenže ve své omluvě pan Novotný zapomněl, že byla také zveřejněna fotografie, kde sice není s dívkami, ale v póze krajně nevhodné v jakékoliv společnosti, natož v roli porotce soutěže dívek věkové kategorie 13 až 15 let. „Distancujeme se od takových osob a bylo to naposledy, co jsme lidi podobného ražení pozvali do poroty. Jako by ty stovky hodin poctivé práce byly zneváženy jedním…“, uvedly pořadatelky. „Vážím si těch, kteří předkládají smysluplné projekty a také je dovedou realizovat. Za léta svého starostování jsem poznal, že je jich jako šafránu. Soutěž Dívka roku má i nadále moji záštitu a těším se na příští ročník. Jsem přesvědčen, že se organizátorky nenechají touto nechutností odradit a budou pokračovat ve své činnosti,“ uvedl starosta Martin Puš. Do Jičína dochází desítky mailů, v kterých se to hemží obraty jako …vzpomínáme na Jičín…byl to skvělý týden…to co dokážete vy nedokázal nikdo jiný…máte můj obdiv… atd. Píší rodiče dívek, píši samotné soutěžící.

Upozornit za každou cenu

„Za vším jsou peníze a utkvělá nutnost některých lidí na sebe upozornit za každou cenu bez jakýchkoliv skrupulí,“ uvedl jeden z oslovených pedagogů, který si nepřál být jmenován. „Takovým nepříjemnostem nejde zcela zabránit, ale novináři budou muset napříště požádat o akreditaci a lidi, jako jsou ti, co nás poškodili, nikdy nepozveme, ať si sypou popel na hlavu sebevydatněji,“ doplnily organizátorky. Čistý zisk soutěže obdržela mateřská škola, kde se starají o zdravé i postižené děti. „Jsem ráda, že kvůli hlouposti soutěž nezanikne a myslím, že organizátorky událost upozornila, že obezřetnost se vyplácí,“ řekla ředitelka MŠ Libuše Švandová.