To letošní se po pětileté pauze uskuteční v sobotu při tradičním jarmarku a bude o poznání méně formální a organizované.

„Jde nám hlavně o to, aby se setkali známí a přátelé z minulých let, kteří si Sobotku oblíbili nejenom kvůli jejímu jménu," vysvětlil za pořadatele jarmarku místostarosta Jan Janatka. Na otázku, zda do města pozvali i známé politiky Přemysla Sobotku (ODS) nebo Bohuslava (ČSSD) odpovídá: „ Oficiálně jsme nikoho neoslovili, tak uvidíme."

Každý, kdo v sobotu doloží, že se jmenuje Sobotka nebo Sobotková bude mít na akci vstup zdarma (a to včetně dětí). Navíc dostane drobný dárek, který ho jasně identifikuje mezi dalšími návštěvníky. Registrace bude probíhat na zahradě Šrámkova domu, kde bude v průběhu letošního jarmarku fungovat odpočinková zóna s dětským herním koutkem.

Krom Sobotkových se pořadatelé připravují i na ostatní návštěvníky.

Letošním tématem jarmarku na soboteckém náměstí a v parku je disko 80. let, v jehož éře vznikly první ročníky akce. Atmosféru céček navodí Sagvan Tofi a jeho Děti ráje, Roxette revival nebo DJ Zdeněk Vranovský. Divákům se představí i současná tvorba v podání kapely Sto zvířat, Jiří Dědeček & Úterý, Blue Effect s Radimem Hladíkem či oblíbený Mackie Messer Band.

Mimo stánků s originálním a často ručně vyráběným zbožím a domácími specialitami čeká na diváky divadlo, dětský program a vzpomínka v podobě přehlídky milovníků strojů Jawa „fichtl". Programem hosty provede Jan Antonín Duchoslav známý také jako Viki Cabadaj.