„Hlavní myšlenkou je mladou generaci směrovat, vést k hodnotám. Prostě pokusit se děti a mladé lidi odtáhnout od kompů a facebooku, aby objevili i jiné aktivity – rádi bychom je přivedli třeba k deskovým hrám, k tanci a podobně," vysvětlil vedoucí Kompasu Jaromír Babka, který jakožto bratrský pastor zároveň spolupracuje se soboteckou základní školou, kde vede preventivní programy.

Dne otevřených dveří v klubu Kompas minulý čtvrtek využily desítky místních dospělých i dětí. V tomto týdnu už budou moct přijít na připravený program.
Pro děti z prvního stupně je klub otevřen ve čtvrtek od 16 do 17.30 hodin, pro starší děti a středoškoláky v pátek od 16 do 20 hodin. Náplní prvního setkání bude tanec na tanečních podložkách Dance Pad.

Vznik klubu Kompas je první vlaštovkou v projektech soboteckého komunitního centra. V budoucnu by pod jeho hlavičkou mohly vzniknout kluby pro trávení volného času seniorů a rodin. „Jednota bratrská je sice zřizovatelem centra, ovšem jako církev se v něm neprezentujeme. Je nám úplně jedno, jací lidé přijdou, hlavní je, aby se společně bavili," uzavírá Babka.