Návštěvníkům bude vyprávět příběhy a přibližovat prostor historického břevnovského kláštera, ve kterém právě žije, akcentovaný třeba na svou práci, kterou přirovnává k manažérství. Nevyhne se mu ani práce v kuchyni. S úsměvem přiznává: „Většinou nám vaří člověk, který je na to zaměstnán, ale máme týdenní službu na mytí nádobí, ani já se tomu nevyhnu. Denně vstávám ve čtyři hodiny ráno, ten čas miluji, protože mi nikdo nevolá, nikdo nic po mě nechce a mám svůj klid," přiznává.

Návštěvníci se také dozví o životě mnichů, mnohé o břevnovských opatech, řadu příběhů, které provázely jejich život i moudrosti, kterými se řídili. Tak třeba: „Naším pokrmem není to, co sníme, ale co jsme schopni strávit, naším bohatstvím není to, co vyděláme, ale co jsme schopni vůbec užít."
Večer na téma…

Mnich se zmíní o zvláštním duchovním spojení s českým národem uctívaným opatem Břevnovského kláštera Anastázem Opaskem. A konečně, P. P. Siostrzonek shrne i svoje názory a postoje a zároveň tak přiblíží svoji filosofii i myšlení: „Víte, co nic nestojí, za nic nestojí, důležité hodnoty našeho života musí být protrpěny a zaslouženy. Přál bych si pokoru."

Převor Benediktinského arciopatství Petr Prokop Siostrzonek usedne jako host na Křeslo v rámci Poetických podvečerů v libáňské cukrárně Karolínka ve čtvrtek 7. března v 18.30 hodin. Pan převor si pozvání velmi považuje, což prokazuje krásným gestem, že se s ním na Křesle potkáme v hábitu, jak se lidově říká v kutně. Jinak jezdí v civilním oblečení. Ještě před zahájením besedy bude hostem faráře Augustina Števici a prohlédne si libáňský barokní skvost – kostel sv. Ducha.Více na www.foerstrovydny.cz.    Zdeněk Vokurka