Těleso zahájilo svou kariéru pirátským koncertem na střeše pardubického Východočeského divadla a dostalo se až na americkou CNN. Pravidelně účinkuje v televizních programech a díky svému jedinečnému stylu se stalo velmi vyhledávaným ansámblem u nás i v Evropě. Opakovaně úzce spolupracovalo s takovými veličinami jako Queen, Robbie Williams, Karel Gott či Jiří Suchý. Jako jediné se specializuje na swing aranže rocku a popu a pro své fanoušky připravilo program, na nějž jen tak nezapomenou.

Nenechte si ujít jedinečný koncertní zážitek ve společnosti tělesa, o němž kytarista legendárních Queen Brian May prohlásil: „Jako by se Frank Sinatra pustil do Nirvany." Tiskem bývá frontman Pirátů Ševčík označován termínem „Rocky Balboa českého swingu" a přirovnáván k Michaelu Bublému či Robbiemu Williamsovi a právě posledně jmenovaný na nové album tohoto českého bandu dokonce oficiálně přispěl autorskou písní.

Zapomeňte na všechno, co jste slyšeli o swingu a připravte se na nečekané. Show, kde je vše jinak a která vás osvěží a pobaví. A tomu věřte. Pirate swing band předstoupí před posluchače 9. října od 19.30 v MKS.

Od nás jste mohli získat vstupenku na páteční koncert. Soutěžní otázka zněla:
Na oslavy výročí které slavné světové kapely byli PIRATE SWING BAND pozváni? Správná odpověď: QUEEN
Po dvou vstupenkách získávají Květa Knapová, Nová Paka a Václav Knap, Nová Paka.