Na přípravě setkání se podílel místostarosta, tři zastupitelé a několik dobrovolníků z řad občanů. Začátek byl naplánován na třináctou hodinu. Po přivítání promluvil místostarosta David Lánský. Všichni přítomní uctili památku zesnulého starosty Chotče u Pardubic Vladimíra Pražana, který v roce 2002 zorganizoval vůbec první setkání. Poté promluvil bývalý starosta obce Jiří Tichý, kterého kdysi jako prvního napadlo uskutečnit setkání tří Chotčí, a po něm vystoupil se statistickými údaji bývalý místostarosta obce Josef Čeřovský.

Pak následovalo předávání darů a podepisování pamětních listů. Na závěr oficiální části dostali slovo starosta Chotče u Pardubic Martin Chvojka a starostka Chotče v okrese Praha Západ Vlasta Vaníčková. Seznámili přítomné s novinkami v jejich obcích. Jak se nakonec ukázalo, všechny obce řeší obdobné problémy.

Dobré jídlo i sport
Příjemné bylo posezení a popovídání u kávy včetně ochutnávání zákusků, které napekly místní ženy. Potom přišlo na řadu sportovní klání, kterého se účastnila šestičlenná družstva žen i mužů z každé Chotče. Štafeta byla složena z disciplín, které byly průřezem akcí konaných v obci v průběhu roku. Výsledné časy žen i mužů se sčítaly. Nejlépe si vedli Chotečáci od Prahy, druzí byli Chotečáci od Pardubic a třetí místní. Všichni dostali medaile a diplomy.
Před chutnou večeří, kterou připravili Josef Kunčík s bratrem Milanem, byla chvilka na procházku po obci.

Jako doprovodný program setkání bylo možné zhlédnout výstavku veteránů aut a motocyklů, nahlédnout do kostela či navštívit sběratele a pěstitele kaktusů a exotických rostlin. Bohužel pěkné dopolední počasí nevydrželo po celý den a v podvečer začalo pršet. Na náladu to však nemělo vliv. Všichni se dobře bavili, zejména při vystoupení Karla Hynka, známého z pořadu Na stojáka. Větší část večera byla vyplněna vystoupením skupiny Nou Bend z nedalekých Lázní Bělohradu, která hrála nejen k poslechu, ale i k tanci.

Hlavní odměnou pro organizátory akce byla spokojenost a slova chvály jak Chotečáků od Pardubic, tak i od Prahy. Snad byli spokojeni i domácí. ⋌Jitka Víchová