Její kurátorkou je Veronika Suchomelová, studentka hradecké pedagogické fakulty, která sama nashromáždila úctyhodnou sbírku oděvů z období socialismu.
Expozici doplnila zápůjčkami, např. z muzea v Jičíně, Hradci Králové, České Skalici či pražského Uměleckoprůmyslového muzea.

Kurátorka výstavy téma původně zpracovala pro potřeby své diplomové práce, prezentace jejího snažení je však poutavá i pro veřejnost. Zaujme nejen ty, kteří mezi exponáty poznají „své" šaty či doplňky, ale mladé generaci dá nahlédnout do nelehké doby socialismu z úplně jiného úhlu než většina učebnic.
Výstava dokládá na použitých materiálech i designerské úrovni pokles kvality po bolševické revoluci, kdy zavedené krejčovské salony padly za oběť tzv. znárodnění.

Móda se stala uniformní, západní vlivy byly nežádoucí. Šikovně ženy si ovšem časem poradily i s touto situací, a tak je možné na výstavě zhlédnout nejen produkty oděvního průmyslu, ale také výtvory domácích švadlen, které šily podle tehdejších módních časopisů, ty šťastnější dokonce podle podpultové západoněmecké Burdy či Prama.

A tak se šilo, pletlo, háčkovalo, nedostatek zajímavých materiálů se nahrazoval čím jen to šlo. Koho by dnes napadlo vytvořit originální model např. s použitím froté žínky či záclony. Výstava zajímavá pro pamětníky i narozené až po roce 1989 potrvá v hořickém muzeu až do 17. ledna.    Jindra Váchová