Naštěstí nikoho nezačaroval, nepřevtělil se v dravé zvíře. Naopak. Ve farské zahradě bavil publikum. Ano, do Jičína zavítal patron pohádky Jiří Lábus, herec, dabér, skvělý vypravěč.

Ve farské zahradě odpovídal na otázky moderátora Davida Junga.
Na dotaz, co mu udělá radost, když přijede do Jičína, a na co se těší, uvedl: „Já se těším na báječnou atmosféru a na to, že se tu sejdou rodiče s dětmi, že zažijí interaktivní festival. Nejenže je tu řada představení pro děti, ale že se samy děti podílejí na řadě věcí, jsou kreativní, mohou si vytvořit něco, na co mají chuť a co je baví. A to mě těší, že to není o pasivním sezení u něčeho."
David Jung připomíná, že osoba Jiřího Lábuse je spojena s čarodějem druhé kategorie Rumburakem.

„To je pohádka, kde jste se setkal s novými triky," nahazuje další téma moderátor. A Jiří Lábus se pouští do vyprávění o tom, jak bylo náročné natočit určité scény, kdy odlétá od ježibaby a je zavěšen na třech ocelových lanech. „Co já, já to ještě přežil, já byl mladej, ale chudák pan Sovák, tomu bylo přes sedmdesát let a ten si vytrpěl své."

Jiří Lábus pak popisuje své dabingové role, natáčení Večerníčka i postavu pohádkového Jů, kterého namlouvá už neuvěřitelných sedmatřicet let.

Jiří Lábus pak četl ukázku z knihy Včelka Marcelka, příběh, kde namluvil všechny postavičky. „To mě strašně baví, ten seriál mě opravdu zaujal a ani netuším, že vyšla kniha," přiznává skvělý vypravěč, který nakonec popřál dětem, aby se jim splnily všechny dětské sny . „Mějte se moc hezky," loučil se svým nezaměnitelným hlasem s malými i velkými posluchači.

Setkání s Jiřím Lábusem bylo milým pohlazením po duši.