Na výstavě nazvané „Na perutích snů“ - umístěné v jedné z komnat lomnického zámku - se prezentuje jednak ukázkami ze dvou cyklů Andělé kolem nás a Marlene, jednak volnou tvorbou.

„Zatímco v případě andělů mě inspirovalo několik dobrých lidí z mého okolí, ke druhému cyklu mě motivovaly staré zažloutlé fotografie slavné německé herečky Marlene Dietrich,“ říká Robert Rohál, který žije v Holešově na Kroměřížsku. Léta pracuje v novinách a od roku 1998 mu vyšlo v pražském nakladatelství Petrklíč na třicet titulů, které se zabývají povětšinou osobnostmi ze světa filmu, hudby a muzikálu. Fotografuje přibližně deset let, má za sebou patnáct výstav, přičemž poslední tři roky se zabývá výhradně černobílou fotografií.

Před prázdninami mu vyšla nová kniha o herečce Ivě Janžurové a brzo ho čekají další expozice - od 28. srpna do konce října bude prezentovat svou tvorbu v Národním muzeu fotografie v Jindřichově Hradci a v září a říjnu by měl vystavovat v Praze, pak v Brně a v listopadu v Dobrušce. Rád však vzpomíná i na dvě výstavy, které zahajoval letos v březnu – nejdříve společně s Evou Pilarovou v zámecké galerii v Holešově, potom s fotografem Janem Levorou na hradě Křivoklát.

„Původně to bylo tak, že jsem měl být v březnu v Holešově a od června na Křivoklátě. Jenomže nakonec to dopadlo tak, že expozici na Křivoklátě chtěli otevřít už během slavnostního březnového zahájení hradní sezóny, a tak jsem musel nechat vyrobit dvě velké kolekce najednou… Výhoda spočívá v tom, že mohu mít dvě výstavy souběžně. Proto jich budu mít do konce roku ještě několik prakticky napříč celou republikou. S nápadem vystavovat v Lomnici nad Popelkou přišli kamarádi, ale se samotnou realizací mi pomohli pracovníci Kulturního a informačního střediska, kteří mi umožnili prezentovat svou tvorbu v tomto krásně zrekonstruovaném zámku,“ uzavírá Robert Rohál. (Luboš Kubáček)