U modelu jilemnického zámku podají návštěvníkům veletrhu cestovního ruchu a cykloturistiky informace nejen o Parku miniatur v Kowarech, ale pozvou také do Parku mořských majáků na pobřeží Baltického moře v Niechorze.

Se žákyněmi 2. ročníku Střední školy z Lomnice, oboru cestovní ruch, se vydáme do Muzea výroby dřevěných hraček Detoa Jiřetín pod Bukovou a Muzea stavebnice Merkur v Polici nad Metují.

Ukázková videa
„V krátkých videích nahlédneme do výstavních expozic a přidáme i zajímavosti přímo od muzejníků. Ve fotografických prezentacích ukážeme návštěvníkům, jak se rodí tradiční dřevěné hračky, a zblízka si mohou některé exponáty i prohlédnout. Přivezeme s sebou například funkční model parní lokomotivy a z Muzea stavebnice Merkur máme i další překvapení," říká žákyně lomnické Střední školy Sabrina Krausová.

Deváťačka Kristýna Jírová z Lánova představí vlajkovou loď Radia Kulíšek – Krkonošské turistické vysílání: "Hosté se ode mě dozvědí, co všechno předchází tomu, než se nahrávky objeví na webu. Do vysílání zařazujeme pozvánky nejen z Česka, ale často zabrousíme také do polského příhraničí. Návštěvníci si mohou mezi 10. a 11. hodinou ve foyer v 1.patře při soutěži ověřit, jak místa na obou stranách Krkonoš znají," říká mladá redaktorka. ⋌
⋌Jana Tauchmanová