Studenti napsali divadelní scénář, jehož základem byly čtyři klasické pohádky: O zakleté princezně, O Červené karkulce, O veliké řepě a O perníkové chaloupce. Pohádky záměrně popletli, aby malí diváci svými tvůrčími vstupy (tancem, zpěvem a hereckými výstupy) za pomoci postavy Kašpárka zjednali nápravu a pohádky rozpletli.

Požádali jsme město Hořice o grant, v květnu 2015 jsme jej získali a využili na koupi materiálu, na scénickou výpravu, kostýmy a dopravu.
Během podzimu 2015 jsme hodně zkoušeli, vyráběli kostýmy a kulisy, učili se vlastní texty písní, zpívali a cvičili hudební doprovod. Aby děti skutečně zasahovaly do děje, využili jsme postavu Kašpárka, aby s nimi v průběhu divadelního představení navazoval kontakt, kladl jim otázky a aby nakonec spolu s ním pohádky opět rozpletly a jednu si společně dohrály.

Dne 6. listopadu jsme měli premiéru v Hořicích v Mateřské škole Pod Lipou, 11. listopadu jsme vystoupili v Sobčicích, 20. listopadu v Mateřské škole Na Habru a těsně před vánočními prázdninami 18. prosince v Mateřské škole Husova.

Reakce diváků

Bylo hezké pozorovat, jak malí diváci bezprostředně reagovali. Ihned se zapojili do děje, chtěli se všichni dostat na jeviště, bránili Karkulku, varovali ostatní postavy před vlkem, aby pomohli společně vytáhnout řepu, chtěli být myškou, zajíčkem. Tancovali a s radostí zpívali, přivolávali déšť.
Těšilo nás, že se divadelní představení líbila, což dokazují výtvarné práce dětí a fotografie z každého představení.

Projekt jsme zakončili výstavou ve foyer divadelního sálu hořické radnice. Kresby dětí, fotografie z představení, kulisy a kostýmy můžete zhlédnout až do 12. února vždy od 8 do 15 hodin. Srdečně vás zveme i s vašimi dětmi.

Vyzkoušeli jsme si zrealizovat projekt, jak se říká, od a do z. Zažili jsme při přípravě hezké chvíle, došlo i na rozčarování, pře a různé názory. Vše bylo potřeba. A je to dobře, protože jsme představení dotáhli do zdárného konce. Rozdávat radost druhým bylo pro nás potěšením, a to se myslím povedlo. Tak zase někdy příště. ,,Zazvonil zvonec a pohádky je konec."

Zajímá-li vás, co dalšího se v naší škole děje, přijďte se k nám podívat o sobotách 6. a 13. února od 9 do 11 hodin. Další informace na www:gymhorice.cz nebo na Facebook: Hořické gymnázium    za Hořické gymnázium Sylva Zajícová

Prezentační video Hořického gymnázia najdete ZDE: