„Letos jsem se to snažil koncipovat tak, aby měli větší zastoupení mladí zpěváci a kapely. Myslím si, že jazz už dnes velmi upadá a mladí o tento hudební žánr nemají téměř vůbec zájem, což je podle mého názoru velká škoda," seznamuje veřejnost s letošním ročníkem tohoto výjimečného setkání ředitel kulturního domu Koruna Tibor Gál.

BOHATÝ PROGRAM
Významným hostem dvaadvacátého ročníku bude i hořický rodák, baskytarista a kontrabasista Zdeněk Kánský, absolvent světoznámé hudební školy Berklee College of Music v Bostonu, který je už dlouhá léta i jeho domovem a Česko navštěvuje velmi sporadicky.

„Česko navštěvuje tak jednou za deset let, proto jsme velmi rádi, že přijal naše pozvání," neskrývá radost ze vzácného hosta ředitel domu kultury Koruna Tibor Gál.

V pátek vystoupí ostravská kapela Ostrich Quartet, jenž se řadí mezi jednu z nejlepších mladých jazzových kapel u nás. Těšit se rovněž můžete na ikonu českého jazzu, pianistu a hudebního skladatele Emila
Viklického.

V sobotu vystoupí první dáma českého jazzu Jana Koubková, která potěší nejen svým vystoupením, ale také pokřtí svou novou desku.

Zřejmě nejmladší účinkující bude teprve osmnáctiletá polská baskytaristka Kinga Glyk, které už dnes kolegové z branže předpovídají velkou jazzovou kariéru.

„Myslím si, že letošní program je velmi pestrý a návštěvníci se mají rozhodně na co těšit. Doufám, že mezi nimi uvidím i více mladých tváří. Řekl bych, že si jistě každý přijde na své," láká na festival plný hudby Tibor Gál.