Do toho se ozve: „Dvacátej třetí takt, tam je repetice. Poznamenejte si. Jak to, že někdo nemá tužku? … Jarko promiň, dochází ti baterka.“

Přes celý sál domlouvají se zvukaři a osvětlovači s jevištěm.

„Lepší než minule, nebo horší,“ ptáme se pana učitele. „Lepší. Já si myslím, že tedy ten muzikál má ještě trošku kvalitnější hudbu. A taky už jsme zkušenější. Spoustu věcí si dokážeme lépe vyřešit.“

Kouzelné jsou děti za scénou, které čekají na svůj výstup. Stojí u jeviště a nedaří se je odsunout. Chtějí být u toho. Obdivovat sólisty, starší spolužáky. Muzikanti i lidé na scéně trpělivě čekají, až přijde jejich chvíle. Pak přijde, je shledána závada a celá scéna se opakuje, někdy i vícekrát. Nikdo nenadává. Musí se vydržet do neděle.

Děti i učitelé se navzájem ještě lépe poznávají, jak ostatně při zodpovědné práci bývá. Poznávají se i herečky, herci, muzikanti. vznikají vztahy i nedivadelní.

I když teď únava, po muzikálu se bude stýskat. Dobrá parta.

Do příšeří sálu přichází česká herečka Šárka Vaculíková, která byla přizvána jako poradkyně.

Nový autorský muzikál Stvoření světa z dílny Martiny Komárkové, Otakara Kováře a Jaroslavy Komárkové chystá svoji slavnostní premiéru. Ta se koná ve středu 28. března od 19 hodin v budově Masarykova divadla. Dopolední představení od 10 hodin jsou určeny primárně pro školy. Veřejnost se za kulturním zážitkem může vypravit  ve čtvrtek 29. března, v úterý 3. dubna a ve středu 4. dubna vždy od 18 hodin. Poslední příležitost bude v sobotu 19. května od 17 hodin. V projektu účinkuje na 180 žáků ZUŠ Jičín ze všech oborů a oddělení.

Bohumír Procházka, Veronika Peclinovská