Proto jsme se u nás v obci rozhodli, letos poprvé, že připravíme malé Předvánoční zastavení, spojené s rozsvícením vánočního stromku, možností se sejít se sousedy a popovídat si u něčeho dobrého.

Nevlídné počasí
V pátek 6.prosince nás po celý den trápil obrovský vítr a výpadky proudu. Přesto všechno se v 17 hodin sešlo před obecním úřadem hodně lidí zachumlaných do kabátů a čepic a užilo si pravou předvánoční atmosféru. Stromek jsme rozsvítili zazvoněním na kouzelný zvoneček, děti s paní Hrubou zazpívaly koledy, pan Hrubý požehnal světlu z vánočního stromku a pak už všichni zamířili dovnitř.

V zasedací místnosti obecního úřadu byly připraveny výstavy, některé i prodejní, z tvorby místních šikovných lidí. K vidění byla díla výtvarníka Jana Hrubého, obrázky malířky Ivy Burdychové, skleněné figurky Věry Mizerové a svícny a věnce Lucie Vojtíškové.

Malá výstava
Atmosféru doplnila malá výstavka betlémů a promítaný film „Tichá noc v Českém ráji". Pro zahřátí byl k dispozici svařák a čaj, k zakousnutí chleby se sádlem a domácí dobroty od našich kuchařek.

Vánoce se blíží, tak ať jsou šťastné a klidné.   Hana Protivná, starostka Újezdu pod Troskami